



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.webp)






Producent
-
3DOM
-
3S Media
-
Agencja SGK
-
Akademia Ignatianum
-
Akademia patriotów
-
arspolitica
-
ASTRA
-
Biały Kruk
-
Bollinari Publishing House
-
CRSIO
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Editions Spotkania
-
Fabryka Słów
-
Fijorr Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Osuchowa
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
Instytut Pamięci Narodowej
-
Instytut Wydawniczy PAX
-
Instytut Zarządzania Informacją
-
Kontra
-
LTW
-
Nasz Dziennik
-
Nobilis
-
Nortom
-
Prohibita
-
Rebis
-
Rosikon Press
-
TeDeum
-
von Borowiecky
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo Literackie
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
-
Zysk i S-ka
Ocena
Cena
-
od
do
Autorzy, po których propozycje warto sięgnąć
Książki zebrane w tej kategorii zostały podporządkowane właściwym autorom – wszystko po to, by maksymalnie ułatwić Ci znalezienie interesujących Cię tytułów. Poznaj propozycje, jakie zgromadziliśmy z myślą o Twojej doskonałej rozrywce intelektualnej!
Autorzy, których książki Cię pochłoną!
Szukasz zajmujących historii, które pozwolą Ci na codzienny relaks? Bogaty wybór autorów doskonałych pozycji pozwoli Ci wybrać tego, który budzi w Tobie szczególne uczucia! Koniecznie przekonaj się, których dzieł jeszcze nie czytałeś i uzupełnij powstałe braki! Możesz wybrać się w fascynującą podróż z Cejrowskim, jeszcze raz prześledzić losy Polski z Davies’em albo poznać politykę według Dmowskiego. Czekają na Ciebie Ziemkiewicz, Lem, Nowak i wielu innych, których dorobek literacki wart jest uwagi. Skorzystać z możliwości swobodnego i przejrzystego wyboru dostępnych tytułów i już teraz przygotuj listę książek, które chcesz przeczytać – usprawni to kolejne zakupy, a Tobie pomoże logicznie rozplanować wolny czas!
Autorzy
A nie mówiłem? - Grzegorz Braun

a książka powstawała przez trzy lata. Zawiera zapis rozmów o polityce międzynarodowej, które z Grzegorzem Braunem przeprowadził dziennikarz Jan Piński od wiosny 2017 r. do późnej jesieni 2019 r. Braun w rozmowie z Janem Pińskim przedstawił aktualne scenariusze geopolitycznej gry.
„A nie mówiłem” Grzegorza Brauna dziś jest bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Tezą wiodącą publikacji jest uświadomienie Polakom, że w sprawach bezpieczeństwa narodowego mogą liczyć tylko na siebie. A także, że zbliża się nieuchronnie konfrontacja mocarstw: poprzedniego hegemona – Stanów Zjednoczonych, z pretendentem, jakim są Chiny.
Gdy książka została oddana do druku, jak na dłoni widać, że polityką międzynarodową rządzą żelazne zasady geopolityki i zwykła ochrona własnych interesów narodowych, czego dobitny przykład obserwujemy przez ostatnie miesiące. Gdy Europę dopadła „pandemia koronawirusa” granice Unii Europejskiej zostały zamknięte, a każde państwo ratuje się na własną rękę. Ostatni rozdział książki wprost traktuje o tym, czym naprawdę jest epidemia koronawirusa – III wojną światową czy może próbą jej uniknięcia.
Antysemityzm? – piękna idea! - Stanisław Michalkiewicz

Prezentujemy Państwu książkę wyjątkową, bo będącą bezpośrednią kontynuacją bestsellerowej pozycji „Małe kroki ku Wielkiej Polsce”. Zatem książka ta, nie tylko może wywrócić światopogląd niejednego człowieka do góry nogami, ale może też być biczem na lewacki brak rozumu i godności człowieka.
Najwybitniejszy felietonista doby obecnej, w swoim stylu rozprawia się z szubrawcami bez żadnych skrupułów. Czy jesteście Państwo gotowi na solidną dawkę jadu? Jeżeli tak, to książka „Antysemityzm? – piękna idea!” Stanisława Michalkiewicza będzie doskonałym zakupem.
Bizantynizm niemiecki - Feliks Koneczny

Prusacy wojny pragną. Jeżeli niemieccy członkowie cywilizacji łacińskiej wojny nie pragną, niechże się czymś różnią od tamtych - a przede wszystkim niech nie powtarzają za pruską panią matką piosenki o „korytarzu” – bo tą drogą rozpęta się z wszelką a wszelką pewnością nową wojnę europejską. A wtedy albo koniec cywilizacji chrześcijańsko-klasycznej, albo musi nareszcie nastać raz koniec Prus. Żadnemu Niemcowi nie spadłby przez to włos z głowy, owszem, odetchnęłyby Niemcy.
Do Ciebie się uciekamy - Tomasz A. Żak

Po książce o nabożeństwie Godzinek do Najświętszej Maryi Panny("Siedmiokroć wysławiam Ciebie Maryjo" i po kolejnej o Kresach wschodnich dawnej Rzeczypospolitej ("Dom za żelazną kurtyną") autor uraczył nas nową książką o pewnym szczególnym rodzaju wędrowania, to znaczy o pielgrzymowaniu.
Pielgrzymowanie domaga się tęsknoty za tym, co Niebieskie, wieczne, Boże. Na pielgrzymi szlak może wyruszyć i z radością go przemierzać tylko ktoś, kto zatęskni za niebem, wiecznością i przede wszystkim za Bogiem.
Małe kroki ku Wielkiej Polsce - Stanisław Michalkiewicz

Książka zawiera wybór publikacji zamieszczonych w ostatnich latach w portalu internetowym „Magna Polonia” i w czasopiśmie pod tym samym tytułem. Tytuł książki
jest efektem współdziałania autora z wydawcą. Małe kroki ku Wielkiej Polsce. „Wielkiej” – to znaczy – jakiej? Zasobnej, silnej, groźnej dla wrogów i pozwalającej obywatelom – jak to zauważył kiedyś kanclerz wielki koronny Jan Zamoyski – na „wolności zażywanie”.
--Stanisław Michalkiewicz
Państwowe szkolnictwo - Feliks Koneczny

(...) Aż do XVI wieku nikt nie pomyślał, iżby państwo miało zajmować się szkolnictwem. Przez całe wieki szkoły były monopolem Kościoła, nie z zasady wcale, lecz z konieczności, bo tylko duchowieństwo mogło udzielać nauki książkowej, gdyż tylko ono ją posiadało. Dopiero protestantyzm stał się pomostem do szkoły państwowej. (...) Uważałem za potrzebne podać ten przegląd, ażeby wykazać, że pomysł szkoły państwowej, a tym bardziej monopolu, jest wcale niedawnej daty; że nie są to bynajmniej rzeczy „rozumiejące się same przez się”, lecz wynikłe z okoliczności. Mówiąc na ogół, jest to dar protestantyzmu.
Fragment eseju
Układy i układanki - Grzegorz Braun

Połowa roku 2018 to dobry moment na podsumowanie pewnego etapu – bo oto właśnie w polskim życiu publicznym osiągnęliśmy kolejny „moment prawdy”. To określenie zapożyczam nie z jakiejś grafomańskiej poezji, ale z fachowego języka służb – konkretnie: sowieckiego Smiersza (Smiert’ szpionam!) – gdzie „momentem prawdy” nazywa się kulminację gry operacyjnej niejako wymuszającej ujawnienie; chwilę, w której nie da się już dłużej uprawiać gry pozorów i przeciwnik zmuszony jest wykonać ruch odsłaniający bez cienia wątpliwości tożsamość i rzeczywiste zamiary. „Moment prawdy” to ostateczna konfrontacja, w której opadają maski i wreszcie jasnym staje się, kto jest kim.
Wystawiony - Leszek Szymowski

W sierpniu 2015 roku Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało Marcina Dubienieckiego. Zięć byłego prezydenta spędził kilkanaście miesięcy w tymczasowym areszcie. Choć minęło pięć lat, jego proces nie zakończył się wyrokiem sądowym. Jego sprawa pełna była komicznych wpadek prokuratury. Czy cała sprawa ma jeszcze drugie dno? Czy Dubieniecki trafił do aresztu za to, za co go oskarżono? Ta książka głęboko zagląda też w życiorys tego jednego z najbardziej znanych polskich prawników, przybliża Czytelnikom kulisy jego kariery, w której jak u nikogo świat biznesu miesza się z polityką i show biznesem.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





