








Producent
Ocena
Cena
-
od
do
Konserwatyzm
12 życiowych zasad: antidotum na chaos - Jordan Peterson

Renomowany psycholog Jordan Peterson, mający w swoim dorobku naukowym publikacje, które wpłynęły na współczesne rozumienie osobowości, przez wielu uznawany jest za jednego z najważniejszych myślicieli naszych czasów. Jego wykłady obejmujące tematykę od mitologii i opowieści biblijnych, przez ewolucję, po relacje miłosne i wychowanie dzieci przyciągnęły dziesiątki milionów słuchaczy na całym świecie. W dobie galopujących zmian i polaryzującej polityki jego przekaz podkreślający wartość osobistej odpowiedzialności i tradycyjnych mądrości życiowych trafił społeczeństwo w czuły punkt.
Polska a Żydzi - Bogusław Wolniewicz

Książka stanowi swoiste memento dla Polski, dla Kościoła i dla całej zachodniej cywilizacji, za której przekonanego zwolennika, a wręcz wyznawcę czy nawet obrońcę uważał się prof. Wolniewicz. Autor był bez wątpienia jest jednym z najważniejszych myślicieli, jak on sam to określał, „prawoskrętnych” drugiej połowy XX i początków XXI wieku, jacy pracowali i publikowali w Polsce. Zmarł w 2017 roku. Oddajemy zbiór tekstów Profesora oraz ostatnie wywiady z nim przeprowadzone.
Bunt barbarzyńców. 105 pytań o przyszłość naszej cywilizacji - Wojciech Roszkowski

Czy cywilizacja zachodnia, do której wszak należymy, już upadła? A jeśli tak, to czy będzie w stanie się podnieść i pod jakimi warunkami? Pytania te nurtują wielu ludzi, także wybitnego intelektualistę i świetnego pisarza prof. Wojciecha Roszkowskiego. Autor rozważał je już w skrzącym się imponującą erudycją dziele „Roztrzaskane lustro”, które stało się bestsellerem ubiegłego roku. „Bunt barbarzyńców” jest swoistą kontynuacją tamtej książki, choć został zupełnie inaczej skonstruowany.
Dalszy ciąg rozmyślań nad schyłkiem naszej cywilizacji ujęty został tym razem w formie 105 pytań i odpowiedzi. Odpowiedzi zwięzłych, niebywale logicznych, nieraz nawet ironicznych. Ironia to zresztą i tak łagodna forma krytyki głupoty tego świata, i to niestety głupoty dość powszechnie akceptowanej za sprawą przede wszystkim mediów tzw. głównego nurtu. Za promowaniem głupoty, albo też i dewiacji, kryje się dziś jakże często wielki biznes.
Ludzie coraz częściej czują, że dzieje się coś niedobrego, i stawiają sobie natarczywe pytanie: dokąd zmierzamy?! Zauważają symptomy rozpadu, ale nie zawsze dostrzegają przyczyny zła. Są też jednak i tacy, a jest ich niestety większość, którzy niczym lemingi staczają się w wytyczaną przez mainstream przepaść bezmyślności. Czyż jednak chaos, bezprawie i pogarda wobec Dekalogu mogą służyć jako napęd rozwoju? Mamy do czynienia, jak niegdyś cywilizacja starożytnego Rzymu, z buntem barbarzyńców, ale też z narodzinami neopogaństwa, obalaniem autorytetów i wartości, które utrzymują wspólnotę w ładzie.
„Współczesny człowiek Zachodu – pisze w ‘Buncie barbarzyńców’ prof. Wojciech Roszkowski – zbyt często unika rozważania pytań, na które nie ma łatwych odpowiedzi, lub szuka odpowiedzi zbyt łatwych, żeby były prawdziwe. Pytania i odpowiedzi, które znalazły się w tej książce, powinny zainteresować ludzi choćby powierzchownie zatroskanych o przyszłość, swoją i swojej wspólnoty. Ktoś, kto spędza większość wolnego czasu wpatrzony w ekranik swojego telefonu, czytając jedynie uwagi swoich znajomych o swoich znajomych, albo w inny sposób ‘zabija czas’, czyli zabija siebie, może najwyżej zapytać: ‘ale o co chodzi?’. Przeczyta – to się dowie”.
Ostatnie zdanie to najlepsze podsumowanie tej książki, którą czyta się jednym tchem. Prof. Wojciech Roszkowski po raz wtóry wyciąga – być może nawet już ze zgliszczy – bolesne odłamki „roztrzaskanego lustra”. Jego zdaniem czas jeszcze, byśmy zawrócili z drogi destrukcji. Autor nie mówi, ile jeszcze tego czasu mamy, nikt z nas tego dokładnie nie wie. Jedno jest raczej pewne – niewiele.
Christianitas między Niemcami i Rosją - Grzegorz Kucharczyk

Zbiór tekstów znakomitego historyka jest kontynuacją, ale i dopełnieniem poprzedniego zbioru zatytułowanego: Christianitas. Od rozwkitu do kryzysu. W tym wyborze rzecz dotyczy tego samego zagadnienia, ale w odniesieniu do Polski.
Czas sodomy. Czyli zamach na cywilizację - Józef Białek

Od początku istnienia cywilizacji zachodniej istnieje w niej destrukcyjny nurt, dążący do jej zniszczenia. Zazwyczaj był on zbyt słaby, aby stać się czymś więcej niż marginesem, jednak od kilkuset lat rośnie w siłę, zyskując wsparcie ze strony tych grup, które w naturalny sposób nie należą i nigdy nie należały do cywilizacji łacińskiej, których wartości były jej obce
i sprzeczne z jej wartościami.
Od czasu rewolucji francuskiej, poprzez ideologie tworzone w XIX wieku, rewolucję sowiecką i dwie wojny światowe ten nurt dążący do zniszczenia Zachodu zyskał na sile, zarówno politycznej, jak i ekonomicznej. W ostatnich dekadach możemy dostrzec jego szybko rosnącą przewagę nad siłami pragnącymi zachować tradycyjne wartości. Jesteśmy świadomi tego, jak zachodnia cywilizacja popełnia spektakularne samobójstwo.
Myliłby się jednak ten, kto sądziłby, że proces ten ma charakter spontaniczny i jest efektem naturalnego starzenia się cywilizacji. Bliższe badania pokazują, że jest wręcz przeciwnie. Proces niszczenia cywilizacji zachodniej został starannie zaplanowany i jest konsekwentnie realizowany. Krok po kroku urzeczywistnia się cele, które wytyczone zostały już wieki temu. Intelektualny wirus, który niszczy nasz świat, nie powstał naturalnie, lecz został zaszczepiony w osłabionym organizmie i teraz, kawałek po kawałku, dewastuje go, zaburzając jego funkcje życiowe.
Konserwatyści - Stanisław Jan Rostworowski

Książka przybliża myśl polityczną polskich konserwatystów I połowy XX wieku, prezentuje najważniejszych przedstawicieli nurtu zachowawczego oraz nakreśla najważniejsze idee polityczno-społeczne, jakie były ich udziałem.
Książka ze wstępem red. Stanisława Michalkiewicza.
Międzymorze - Marek Jan Chodakiewicz

Historia i pamięć zbiorowa wpływają na naród, jego kulturę i instytucje, a także politykę. Dotyczy to również „Międzymorza” - krajów położonych pomiędzy Morzem Czarnym a Bałtykiem w Europie Wschodniej. Brawurowa analiza tego regionu na 600 stronach w wykonaniu prof. Marka Jana Chodakiewicza.
Niemiecka myśl polityczna wobec narodowego socjalizmu - Łukasz Święcicki, Adam Wielomski, Jaromir Ćwikła

Niniejsza książka zawiera artykuły politologów i prawników dotyczące stosunku wybranych myślicieli wobec na rodowego socjalizmu. Jej autorzy starali się pokazać szeroki i zniuansowany pejzaż niemieckich idei, w którym występują zarówno te stanowiska, z których narodowy socjalizm czerpał inspirację jak i te zupełnie negatywnie nastawione do tej zbrodniczej ideologii.
O cywilizacji śmierci - prof. Marek Jan Chodakiewicz

Tym raz znany historyk wyszedł z archiwów i opisał to co widział na własne oczy jako student a potem naukowiec w San Francisco, Los Angeles i Waszyngtonie czyli jak cywilizacja śmierci przejęła Stany Zjednoczone.
Państwo niewolnicze - Hilaire Belloc

Miażdżąca krytyka kapitalizmu autorstwa arcykatolickiego myśliciela!
Belloc przekonuje, że Europa ukształtowana przez wiarę chrześcijańską była unikatową strefą wolności: jedynym w historii człowieka światem, w którego atmosferze nie była w stanie przetrwać instytucja niewolnictwa, więc niepostrzeżenie wymarła. Jednak w wyniku buntu przeciwko tej wolności pojawiła się obrzydliwa anarchia moralna pod sztandarem kapitalizmu. Ta heretycka manifestacja uruchomiła procesy prowadzące do dewastacji świata Bosko-ludzkiej wolności.
Kapitalizm to ze swej natury system niestabilny i nietrwały, a realizowana w jego ramach wolność – choćby w wielu wymiarach tylko pozorna – jest czynnikiem ciągle destabilizującym, ograniczającym pewność i bezpieczeństwo wzrostu. Belloc przewiduje, że ostatecznie stabilność tego systemu zostanie osiągnięta kosztem wolności. Moment ten będzie początkiem innego świata: świata stanu niewolniczego. Wraz z końcem cywilizacji chrześcijańskiej nastąpi renesans niewolnictwa. Czy stoimy u progu nowego zniewolenia?
Powrót prawdziwej prawicy - Daniel Friberg

Po ponad pół wieku odosobnienia, marginalizacji i ciągłych ustępstw względem coraz bardziej agresywnej i roszczeniowej lewicy, prawdziwa europejska prawica powraca ze zdwojoną siłą. Dzieje się to w najbardziej odpowiednim momencie dziejowym: Europa stanęła bowiem przed długą listą problemów, o zagrożeniach nie wspominając.
Protestantyzm w życiu zbiorowym - Feliks Koneczny

Zadawano sobie już dawno pytanie, czy zachodzi związek pomiędzy pojęciami politycznymi świata protestanckiego, a jego zasadami teologicznymi. Niektórzy twierdzą, że bez znajomości teologii protestanckiej nie można wręcz zrozumieć kierunków polityki protestanckiej, gdyż one z teologii ich wyrosły – pisze w zapomnianym eseju prof. Feliks Koneczny.
Przestrogi dla Polski księdza Piotra Skargi - Sławomir Skiba

Przestrogi dla Polski księdza Piotra Skargi to tytuł książki Sławomira Skiby, wiceprezesa Stowarzyszenia Kultury Chrześcijańskiej. Autor przybliża postać i bezkompromisową postawę nadwornego kaznodziei króla Zygmunta III Wazy.
Rodzina. Ostatni bastion - Michał Krajski

Wszyscy zwolennicy totalitaryzmu, od Platona aż do Hitlera i Stalina, walczyli z rodziną. Robili to świadomie, wiedząc, że to rodzina jest ostoją społeczeństwa, tradycyjnej moralności i wiary, oraz własności prywatnej. Zdawali sobie sprawę, że ludzi wychowanych w zdrowych rodzinach trudno zindoktrynować, pozbawić przekonań, oderwać od Boga.
Wolność, bóg, który zawiódł - Christopher A. Ferrara

Dlaczego amerykański eksperyment „wolnościowego ładu” się nie powiódł? Odpowiedź postępowców brzmi: Ameryce nie udało się sprostać w pełni obietnicom integracji i równości – prawdopodobnie w wyniku chciwości korporacji i białych elit. Konserwatysta głównego nurtu albo libertarianin stwierdzi, że odpowiedzi należy szukać w okresie liberalizacji prawa w latach sześćdziesiątych, w okresie tzw. Warren Court albo w utracie konstytucyjnej sprawiedliwości.
Wybaczyć Ameryce - Dinesh D'Souza

Przedstawiamy polskiemu Czytelnikowi amerykański bestseller, którego autor stara się odpowiedzieć na pytanie:
Co się dzieje z Ameryką?
Czy ten niekwestionowany lider gospodarczy, polityczny i militarny jest nadal pionierem światowego postępu?
Czy przypadkiem rola ta nie została ostatnio zakwestionowana?
A może Ameryka, rozumiana rzecz jasna jako Stany Zjednoczone, przeżywa swój zmierzch?
Na podstawie tej pasjonującej książki powstał nominowany do Oskara film dokumentalny „America”, a może było odwrotnie? Kto to wie?
Dekalog konserwatysty - Adam Wielomski

Opus Magnum każdego konserwatysty na współczesna demoliberalną rzeczywistość. Prof. Wielomski w 10 rozdziałach wykłada współczesną rzeczywistość! Cięte pióro oraz spostrzeżenia tworzą fantastyczną książkę która obala mity i zakłamania.
Filozofia polityczna francuskiego tradycjonalizmu 1796-1830 - Adam Wielomski

Konserwatyzm bez Boga - Tomasz Tulejski

Książka jest wnikliwą i przystępną syntezą myśli politycznej D. Hume'a. Po raz pierwszy na polskim gruncie pojawiła się praca naukowa ukazująca jej bohatera nie tylko jako filozofa „oświecenia szkockiego”, ale jako prekursora konserwatyzmu politycznego wyprzedzającego niejednokrotnie E. Burke'a w jego konstatacjach. Gorąco polecamy!
Nowy światowy ład - Michał Poradowski

Traktat o władzy - Bertrand de Jouvenel

W pół drogi - Adam Doboszyński

Artykuł zatytułowany W pół drogi zawiera syntezę myśli politycznej Doboszyńskiego, ocenę ówczesnej (1946 rok) sytuacji w Polsce, prognozy na przyszłość oraz wskazania dla ruchu narodowego.
Jest to ostatni znany tekst, jaki wyszedł spod pióra autora Gospodarki narodowej, stanowiący jego swoisty testament polityczny.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





