Dwadzieścia reportaży pokazuje dramat Powstania Warszawskiego przez pryzmat losów pojedynczych osób. Suma tych zdarzeń to ciąg epizodów historycznych, które ukazują dramaturgię walk Powstańców z okupantem niemieckim. To opowieść o ludziach w różnym wieku, którzy za cenę życia walczyli o wolność i niepodległość swojej Ojczyzny.

- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz
- Rzeczpospolita judaszy czyli slalom między volkslistami - Stanisław Michalkiewicz
- Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu - Marian Miszalski
- Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski
- Poznaj ich prawdziwe nazwiska - Aldona Zaorska
- Ministerstwo Spraw Obcych - Krzysztof Baliński
- O najnowszej historii Polski 1939-1989. Szkice i artykuły - Leszek Żebrowski
- Myśli i uwagi - Stanisław Michalkiewicz
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz Autograf!!!
- Zakłamany Holokaust - Ireneusz T. Lisiak
- Gierkizm czyli dobra zmiana - Stanisław Michalkiewicz
- Stanisław Michalkiewicz - Pakiet książek


Producent
-
Bellona
-
Bollinari Publishing House
-
BOSZ
-
Demart
-
Edipresse
-
Editions Spotkania
-
ESPE
-
Fundacja Niezależny Zespół Badawczy
-
Instytut Pamięci Narodowej
-
LTW
-
Meandry
-
Muzeum II wojny światowej
-
Nortom
-
PWN
-
Rebis
-
RM
-
Rytm
-
Świat Książki
-
Vesper
-
W.A.B.
-
WAM
-
Wielka Litera
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo Literackie
-
Znak
-
Zona Zero
-
Zysk i S-ka
Ocena
Cena
-
od
do
Pakiet Powstanie Warszawskie

Pakiet książek Wydawnictwa Capital o tematyce Powstania Warszawskiego w dobrej cenie!
Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski

Dlaczego powstanie wybuchło? Kto tego chciał, a kto się temu przeciwstawiał? Jak wyglądały przygotowania i podejmowanie decyzji? I wreszcie – kto jest za to wszystko odpowiedzialny: powstańcy, ich dowódcy, a może jednak ktoś inny? Te pytania będą nas stale nurtować i będziemy szukać na nie odpowiedzi tak długo, jak długo powstanie będzie żyć w naszej zbiorowej, narodowej pamięci.
Paszkwil Wyborczej - Leszek Żebrowski III wydanie

„Paszkwil Wyborczej” jest polemiką z artykułem zniesławiającym Powstanie Warszawskie który ukazał się w Gazecie Wyborczej. Artykuł ten opisywał, że: "AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta". Zaprezentowana książka jest już III wydaniem rewelacyjnej pozycji Leszka Żebrowskiego.
Pocztówki z Powstania - Wiktor Krajewski

Godzina „W” zmieniła nie tylko życie tych, którzy 1 sierpnia 1944 roku podjęli nierówną walkę z hitlerowskim okupantem, wychodząc na ulice Warszawy z biało-czerwonymi opaskami na rękawach. Powstanie warszawskie wpłynęło na losy kolejnych pokoleń Warszawiaków, nierzadko dramatycznie je komplikując.
Pod okupacją i w powstaniu. Wspomnienia konspiracyjne - MAŁGORZATA CZERWIŃSKA-BUCZEK

W wydanej przed rokiem książce Powstańcy 44. Bohaterowie i świadkowie zawarłam wspomnienia moich przyjaciół Powstańców. Oddałam głos ludziom mi bliskim, z którymi spędziłam na rozmowach wiele godzin.
(E-book) Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski

Wersja elektroniczna książki. Wysyłka e-mailem.
1945. wojna i pokój - Magdalena Grzebałkowska

Autorka wkracza na ziemie przez chwilę niczyje, albo właśnie zagarnięte przez nową władzę, by przyjrzeć się z bliska losom ostatnich żyjących świadków tamtego czasu. Ludzi, którzy gonieni strachem próbowali się przedrzeć przez skuty lodem Zalew Wiślany (było ich pół miliona), przesiedleńców, którzy w swoich nowych domach zastawali jeszcze ich poprzednich właścicieli, wychowanków otwockiego domu dziecka dla ocalonych z Holocaustu, szabrowników, dla których wyzwolone tereny stały się gigantycznym sklepem Ikei, ludziom, którzy o włos wyprzedzili własną śmierć. Oddaje głos ofiarom, chociaż i katom poświęca sporo miejsca – zwłaszcza, kiedy może dzięki temu pokazać powojenne pomieszanie ról i losów.
63 dni życia i walki - Opracowanie zbiorowe

„63 dni życia i walki” to wyjątkowa publikacja poświęcona bohaterom walki o Polskę, o życie… W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddajemy w ręce czytelników album, stworzony we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, zawierający cenne, rzadko publikowane fotografie z tego okresu.
Chłodna. W ogniu Powstania Warszawskiego 1944 - Nadolski Artur

Do II wojny światowej ul. Chłodna w Warszawie była jedną z kluczowych arterii wylotowych stolicy na zachód. Niestety, jej rozkwit brutalnie przerwały tragiczne wydarzenia zaciętych walk powstańczych. 01 sierpnia 1944 r. ulicami Chłodną i Wolską ruszyła bowiem niemiecka nawała na Warszawę, by zdławić Powstanie.
Chłopięca wojna. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego - Bohdan Hryniewicz

Wspomnienia Bohdana Hryniewicza to książka wyjątkowa. Uzdolnienia, wykształcenie techniczne i fenomenalna pamięć autora, jak również niezwykle staranny research przeprowadzony podczas pracy nad książką pozwoliły mu odtworzyć wydarzenia czasów wojny – ze szczególnym uwzględnieniem Powstania Warszawskiego – niezwykle rzetelnie. Autor w czasie Powstania walczył m.in. na Starym Mieście. Relacja z Powstania jest żywa, dynamiczna, a zarazem zawiera mnóstwo szczegółowych i starannie sprawdzonych informacji.
DIARIUSZ POWSTAŃCZY 1944 - Ryszard Lewandowski

Diariusz powstańczy 1944 Ryszarda Lewandowskiego "Ryszarda", to relacja uczestnika Powstania Warszawskiego ze Śródmieścia, a następnie Czerniakowa.
Duch 44. Siła ponad słabością - Stanisław Zasada

Stanisław Zasada stworzył porywające portrety dziesięciu kapelanów Powstania Warszawskiego, księży, którzy towarzyszyli powstańcom roku 1944 i sami walczyli. Ich życiorysy są dowodem na to, jak potężna jest siła Ducha. Nawet w obliczu klęski. Pisząc o ludziach walczących w Powstaniu Warszawskim, zbyt nachalnie eksponujemy ich heroizm. Chętnie podejmujemy spory o sens Powstania, zderzając romantyczne, desperackie wołanie o nadzieję w beznadziejności z chłodnym racjonalizmem Jasienicy lub Cata-Mackiewicza.
Dzieci wojennej Warszawy - Małgorzata Czerwińska-Buczek

Zbiór opowiadań dla młodzieży o ostatnich miesiącach wolności, obronie Warszawy, okupacji, Powstaniu, popowstaniowej tułaczce. Historie napisane są na podstawie przeżyć ówczesnych dzieci. Opowieść o małym, ale wielkim bohaterstwie młodych warszawiaków.
Kapitan „Hal”. Kulisy fałszowania prawdy o Powstaniu Warszawskim '44 - Jacek Stykowski

Autor mierzy się z opinią – powstałą m.in. za sprawą artykułu Michała Cichego pt. Polacy — Żydzi: czarne karty Powstania, który został opublikowany w latach dziewięćdziesiątych w „Gazecie Wyborczej” – jakoby Wacław Stykowski, kapitan „Hal” w czasie Powstania zgromadził wokół siebie niewielki oddział przyboczny złożony z wolskich kryminalistów, którzy mieli dopuścić się zbrodni na ludności cywilnej.
Kto wydał wyrok na miasto? - Sowa Andrzej Leon

Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem i toczy się nadal. W ręce czytelników trafia nowy i niezwykle ważny głos w tej dyskusji.
Łączniczki. Wspomnienia z powstania warszawskiego - Maria Fredro-Boniecka, Wiktor Krajewski

Warszawianki, panienki z dobrych domów, uczennice dobrych szkół, patriotki zaangażowane w konspirację AK i Szarych Szeregów, córki lekarzy, profesorów, przedsiębiorców, właśnie wkraczały w młodość. Czas Powstania bardzo dużo zmienił w ich życiu, ukształtował je i odcisnął piętno na ich życiu. Nawet teraz, po ponad 70 latach, wciąż żyją wydarzeniami z sierpnia 1944 roku.
Miasto 44 - Mastalerz Marcin

Połączeni przyjaźnią bohaterowie tworzą jeden z najodważniejszych powstańczych oddziałów. Stają się świadkami poświęcenia i bohaterstwa, ale także okrucieństwa, zdrady, wreszcie zbrodni. Uczą się miłości i poznają, czym jest nienawiść. Otrzymują od historii krwawą i brutalną lekcję dojrzewania.
Oparci o śmierć - Bohdan Urbankowski

Najpiękniejsza książka o Powstaniu Warszawskim Bohaterami tej opowieści są młodzi ludzie, którzy złożyli swe życie w ofierze Ojczyźnie. To książka o poetach okupowanej Warszawy i ich pokoleniu.
Pakiet "Zakłamana historia Powstania Warszawskiego"

Prezentowane książki próbują odkłamać historię, promowaną przez Gazetę Wyborczą o rzekomym mordowanie Żydów przez oddział kapitana „Hala” w trakcie postania Warszawskiego.
Pakiet powstańczy

Pakiet książek Wydawnictwa Capital. Publikacje związane z tematyką Powstania Warszawskiego, próbują odkłamać lub pokazać z innej perspektywy tragiczną historię Warszawy w 1944 roku.
Płonące pustkowie. Warszawa od upadku powstania do stycznia 1945. Relacje świadków - Marcin Ludwicki

Pozbawione mieszkańców miasto widmo zostało skazane na zagładę. Specjalne oddziały niemieckie niszczyły je metodycznie, kwartał po kwartale. Po ich przejściu w milczących ruinach poza zdziczałymi kotami nie było już nikogo.
Książka opowiada o dramatycznych miesiącach po kapitulacji Powstania, zbierając relacje tych, którzy pozostali w mieście.
Powstanie 44 - Davies Norman

Żadna książka nie zrobiła tyle dla obalenia kłamstw i mitów o Powstaniu Warszawskim. Sprzedana w nakładzie ponad 300 000 egzemplarzy ukształtowała wyobrażenia całego pokolenia o niezwykłym zrywie z 1944 roku.
Powstanie Warszawskie - Tadeusz Bór-Komorowski

Autor, Generał Tadeusz Bór-Komorowski, przedstawia zasadnicze fakty i wydarzenia związane z Powstaniem Warszawskim, tak jak je widział i przeżywał.
Powstanie Warszawskie Pierwsze dni - Krzysztof Mital

Jest 1 sierpnia 1944 roku. Mieszkasz w Warszawie, nazywasz się Janek i choć nie uczestniczysz w konspiracji, czujesz, że coś się dzieje w mieście. Atmosfera jest napięta. Podobno do Warszawy zbliżają się sowieckie wojska. Na ulicach jest nadzwyczajny ruch.
Powstańcy '44. Bohaterowie i świadkowie - Czerwińska-Buczek Małgorzata

Ta książka miała być historią ludzkich przeżyć, a jest zapisem wielkich emocji i przyjaźni. Rok spotkań i rozmów z powstańcami zmienił zupełnie życie autorki, przewartościował je. Zrozumiała, że ram młodości nie wyznacza metryka urodzenia, ale nasz stosunek do ludzi i do siebie. Że największym dobrem są przyjaźń i miłość.
Sten pod pachą, bimber w szklance... Życie codzienne powstańczej Warszawy - Agnieszka Cubała

Powstanie Warszawskie sztucznych legend nie potrzebuje - to słowa, które posłużyły autorce pracy za motto przy poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, jak wyglądało życie codzienne w sierpniu i wrześniu 1944 roku.
Teren wobec Powstania Warszawskiego - praca zbiorowa

Publikacja poświęcona jest stosunkowo mało znanej karcie działań sił zbrojnych Polskiego Państwa Podziemnego, jaką jest próba niesienia pomocy powstaniu warszawskiemu przez siły Armii Krajowej znajdujące się poza stolicą. W sierpniu i wrześniu 1944 r. Armia Krajowa miała pod bronią w głębi kraju kilkadziesiąt tysięcy żołnierzy, którzy wykonywali zadania w ramach akcji "Burza" lub przygotowywali się do wystąpień z tą akcją związanych.
W imię czego ta ofiara? Obóz Narodowy wobec Powstania Warszawskiego - Engelgard, Motas II wydanie

Wybitny historyk Paweł Jasienica napisał, że Powstanie było "militarnie skierowane przeciw Niemcom, politycznie przeciw ZSRR, faktycznie przeciw Polsce". Czemu sprawcy bitwy, która przyniosła setki tysiące zabitych, tysiące rannych i kalek, zniszczenie całego miasta z wielowiekowym dorobkiem kultury narodowej, nie przynosząc przy tym praktycznie żadnych wymiernych korzyści, nie mogą do dziś stanąć przed sądem historii?
Warszawskie dziewczyny kanały i gołębiarze - Bożydar Rassalski

Reportaże pokazują kilkadziesiąt epizodów z walk powstańczych w rejonie Śródmieścia Południowego. Kreślą sylwetki wielu walczących warszawianek i warszawiaków oraz żołnierzy i dywersantów niemieckich. Pokazują akty bohaterstwa, ale też nieprzemyślanej brawury. Ukazują dramatyczną, choć w owym czasie „normalną”, sytuację życiową powstańców i ludności cywilnej. Obserwujemy radość z chwilowych sukcesów, ale też momenty rozterek i zwątpienia w sens walki. Poznajemy sylwetki wielu powstańców, od typowych warszawskich cwaniaków, co to przed niczym „nie pękają”, do doświadczonych i znających granice ryzyka żołnierzy.
Wira z Powstania - GEorge Szlachetko, Danuta Szlachetko

Dramatyczne losy dziewczyny z powstania
Książka ukazała się w Wielkiej Brytanii na jesieni 2015 i stała się wydarzeniem.
Zburzenie Warszawy. Największe "Heil Hitler" - Henryk Czarnecki

"Zburzenie Warszawy. Największe "Heil Hitler" jest porażającym świadectwem postawy przeważającej częśli elity wojskowej Niemiec hitlerowskich. Przesłuchiwani swoje działania motywują dobrem swego narodu, koniecznością wykonywania rozkazów, zaprzeczają faktom. Ich zeznania zostały skonfrontowane z dramatycznymi wspomnieniami niektórych ocalałych z zagłady warszawiaków, zapisanymi bezpośrednio po powstaniu.
Batalion Armii Krajowej "Czata 49" w Powstaniu Warszawskim - Nowożycki Bartosz

Batalion "Czata 49", jest jedną z nielicznych jednostek Armii Krajowej, biorących udział w Powstaniu Warszawskim, które nie doczekały się dotychczas opracowania swej historii.
Dzieci '44 - Jerzy Mirecki

Dziewczyny z Powstania. Prawdziwe historie - Anna Herbich

Dziewięć spojrzeń na Powstanie Warszawskie (l. 1969-2014) - Zbigniew S. Siemaszko



Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





