
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz
- Rzeczpospolita judaszy czyli slalom między volkslistami - Stanisław Michalkiewicz
- Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu - Marian Miszalski
- Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski
- Poznaj ich prawdziwe nazwiska - Aldona Zaorska
- Ministerstwo Spraw Obcych - Krzysztof Baliński
- O najnowszej historii Polski 1939-1989. Szkice i artykuły - Leszek Żebrowski
- Myśli i uwagi - Stanisław Michalkiewicz
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz Autograf!!!
- Zakłamany Holokaust - Ireneusz T. Lisiak
- Gierkizm czyli dobra zmiana - Stanisław Michalkiewicz
- Stanisław Michalkiewicz - Pakiet książek


Ocena
Cena
-
od
do
Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski

Dlaczego powstanie wybuchło? Kto tego chciał, a kto się temu przeciwstawiał? Jak wyglądały przygotowania i podejmowanie decyzji? I wreszcie – kto jest za to wszystko odpowiedzialny: powstańcy, ich dowódcy, a może jednak ktoś inny? Te pytania będą nas stale nurtować i będziemy szukać na nie odpowiedzi tak długo, jak długo powstanie będzie żyć w naszej zbiorowej, narodowej pamięci.
Paszkwil Wyborczej - Leszek Żebrowski III wydanie

„Paszkwil Wyborczej” jest polemiką z artykułem zniesławiającym Powstanie Warszawskie który ukazał się w Gazecie Wyborczej. Artykuł ten opisywał, że: "AK i NSZ wytłukły mnóstwo niedobitków z getta". Zaprezentowana książka jest już III wydaniem rewelacyjnej pozycji Leszka Żebrowskiego.
63 dni życia i walki - Opracowanie zbiorowe

„63 dni życia i walki” to wyjątkowa publikacja poświęcona bohaterom walki o Polskę, o życie… W 70. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego oddajemy w ręce czytelników album, stworzony we współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, zawierający cenne, rzadko publikowane fotografie z tego okresu.
Kapitan „Hal”. Kulisy fałszowania prawdy o Powstaniu Warszawskim '44 - Jacek Stykowski

Autor mierzy się z opinią – powstałą m.in. za sprawą artykułu Michała Cichego pt. Polacy — Żydzi: czarne karty Powstania, który został opublikowany w latach dziewięćdziesiątych w „Gazecie Wyborczej” – jakoby Wacław Stykowski, kapitan „Hal” w czasie Powstania zgromadził wokół siebie niewielki oddział przyboczny złożony z wolskich kryminalistów, którzy mieli dopuścić się zbrodni na ludności cywilnej.
Kto wydał wyrok na miasto? - Sowa Andrzej Leon

Dyskusja na temat konieczności i sensu Powstania Warszawskiego rozpoczęła się jeszcze przed jego wybuchem i toczy się nadal. W ręce czytelników trafia nowy i niezwykle ważny głos w tej dyskusji.
Pakiet powstańczy

Pakiet książek Wydawnictwa Capital. Publikacje związane z tematyką Powstania Warszawskiego, próbują odkłamać lub pokazać z innej perspektywy tragiczną historię Warszawy w 1944 roku.
Płonące pustkowie. Warszawa od upadku powstania do stycznia 1945. Relacje świadków - Marcin Ludwicki

Pozbawione mieszkańców miasto widmo zostało skazane na zagładę. Specjalne oddziały niemieckie niszczyły je metodycznie, kwartał po kwartale. Po ich przejściu w milczących ruinach poza zdziczałymi kotami nie było już nikogo.
Książka opowiada o dramatycznych miesiącach po kapitulacji Powstania, zbierając relacje tych, którzy pozostali w mieście.
Powstanie Warszawskie Pierwsze dni - Krzysztof Mital

Jest 1 sierpnia 1944 roku. Mieszkasz w Warszawie, nazywasz się Janek i choć nie uczestniczysz w konspiracji, czujesz, że coś się dzieje w mieście. Atmosfera jest napięta. Podobno do Warszawy zbliżają się sowieckie wojska. Na ulicach jest nadzwyczajny ruch.
W imię czego ta ofiara? Obóz Narodowy wobec Powstania Warszawskiego - Engelgard, Motas II wydanie

Wybitny historyk Paweł Jasienica napisał, że Powstanie było "militarnie skierowane przeciw Niemcom, politycznie przeciw ZSRR, faktycznie przeciw Polsce". Czemu sprawcy bitwy, która przyniosła setki tysiące zabitych, tysiące rannych i kalek, zniszczenie całego miasta z wielowiekowym dorobkiem kultury narodowej, nie przynosząc przy tym praktycznie żadnych wymiernych korzyści, nie mogą do dziś stanąć przed sądem historii?
Kulisy genezy Powstania Warszawskiego - Jan Matłachowski

Po przeczytaniu jego znakomitej książki, naprawdę trudno zrozumieć jak to możliwe, że sprawcy Powstania Warszawskiego mają w naszym kraju ulice i pomniki.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





