
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz
- Rzeczpospolita judaszy czyli slalom między volkslistami - Stanisław Michalkiewicz
- Ukryta wojna — cicha kapitulacja. Polityka Polska wobec żydowskiego rasizmu - Marian Miszalski
- Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski
- Ministerstwo Spraw Obcych - Krzysztof Baliński
- Poznaj ich prawdziwe nazwiska - Aldona Zaorska
- O najnowszej historii Polski 1939-1989. Szkice i artykuły - Leszek Żebrowski
- Myśli i uwagi - Stanisław Michalkiewicz
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz Autograf!!!
- Zakłamany Holokaust - Ireneusz T. Lisiak
- Gierkizm czyli dobra zmiana - Stanisław Michalkiewicz
- Stanisław Michalkiewicz - Pakiet książek


Producent
Ocena
Cena
NIE JESTEM SAM - Stanisław Kozanecki

Część pierwsza to pamiętnik autora, związanego z ruchem narodowym, więźnia niemieckiego obozu koncentracyjnego, drugą stanowi obraz własnej sylwetki uformowanej po zakończeniu II wojny światowej.
Ja też będę żołnierzem - opowieść o Alinie Blaszyńskiej

Ukazała się monografia kobiety-żołnierza NSZ o kobiecie żołnierzu NSZ: "Ja też będę żołnierzem-opowieść o Alinie Blaszyńskiej" autorstwa Zenobii Kitówny.
A PRAWDA BYŁA TAKA. WSPOMNIENIA PARTYZANTA AK - Jan Witkowski

Jan Witkowski w czasie okupacji niemieckiej był partyzantem Armii Krajowej, działał w Kedywie na terenie Wołomina. Po wojnie po ujawnieniu musiał ponownie ukrywać się przed NKWD i UB.
Wnutriennicy czyli cena zdrady - Robert Radzik

"Robert Radzik zdecydował się na zbadanie i przedstawienie w formie powieści działalności agenturalnej Piątej Kolumny, przenikającej skutecznie w szeregi podziemia niepodległościowego. Gratuluję Autorowi podjęcia tego tematu." - Tadeusz Płużański
Bestie DVD

Nagranie TVASME z promocji ksiązki Tadeusza M. Płużańskiego "Bestie"- reporterskiego śledztwa o ludziach, którzy w czasach komunizmu mordowali polskich patriotów, za co nigdy nie zostali ukarani...
Wielkopolski oddział „Dzielnego” 1945–1946 - Waldemar Handke

Prezentowana książka do wyjątkowe studium, barwna opowieść o wielkopolskich Żołnierzach Niezłomnych skupionych wokół dwóch niezwykłych dowódców Gedymina Rogińskiego ps. „Dzielny” oraz Mariana Rączki ps. „Kościuszko”. Mimo, że to książka naukowa czyta się ją jak najlepszą powieść, z wieloma dobrymi i złymi bohaterami, w której dominują liczne zwroty akcji.
Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych - Kajetan Rajski

Wspomnienia dzieci Żołnierzy Niezłomnych nie są lekturą łatwą w odbiorze. Czytelnika poraża bezmiar doznanych przez nie krzywd i towarzyszącego im przez całe życie bólu. Już po upadku systemu komunistycznego doszło do tego rozgoryczenie powodowane brakiem skuteczności wymiaru sprawiedliwości w osądzeniu sprawców śmierci ich ojców.
Z otchłani niepamięci - Robert Radzik

Dr Leszek Żebrowski: Książka nie zawiera suchych zestawień naukowych, schematycznych opisów akcji i obław na Wyklętych. Każde opowiadanie to wyczucie czasów i ówczesnych realiów, przedstawione na dzisiejszy sposób.
Bohaterowie i oprawcy - Anna Zechenter

Niezłomni Polacy. Okrutnie katowani przez sowieckich i niemieckich okupantów.
Napiętnowani przez powojenną komunistyczną propagandę. W wolnej Polsce nie mogli doczekać się należnego im miejsca...
August Fieldorf ,,Nil" - Dominik Kuciński

Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Warszyc. Wyklęty bohater - Tomasz Toborek

Ścigałem Iwana "Groźnego" Demianiuka

Drugie wydanie książki, poprawione i rozszerzone o esesmanie Iwanie Demianiuku, ukazuje się w przeddzień zapowiedzianego, drugiego procesu w Monachium. Świadkowie, zgromadzone materiały źródłowe wskazują, że esesman Iwan Demianiuk był strażnikiem w niemieckich obozach zagłady, obsługiwał komory gazowe w Treblince i Sobiborze i jest współodpowiedzialny za zagładę około 700 tys. Żydów i Polaków.
Marian Bernaciak "Orlik"

Marian Bernaciak "Orlik"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych to seria wydawnicza prezentująca biografie najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego antykomunistycznego podziemia.
Bolesław Kontrum "Żmudzin"

Bolesław Kontrym "Żmudzin"
Archiwum Żołnierzy Wyklętych. Kolejny tom serii prezentującej prawdziwe losy najwybitniejszych żołnierzy niepodległościowego, antykomunistycznego podziemia.
Żołnierze Wyklęci. Sześciu z tysięcy - Przemysław Słowiński

Żołnierze Wyklęci, zwani też Żołnierzami Niezłomnymi bądź Żołnierzami II Konspiracji – wierni Ojczyźnie do końca, samotni w swej ostatniej walce. Walce już nie tyle o zwycięstwo, lecz przede wszystkim o honor. Dla tych, którzy zbrojnie opierali się sowietyzacji Polski, wojna nie skończyła się w 1945 roku. Nie godzili się na ustalony siłą porządek.
Zielony trójkąt Wyklętych - Waldemar Handke

Książka opisuje historię Żołnierzy Wyklętych, organizacji Zielony Trójkąt, która działała na terenie ziemi gnieźnieńskiej i wrzesińskiej w okresie od wiosny 1945 do jesieni 1946. Profesor Handke – badacz tematyki Wyklętych w Wielkopolsce w swojej kolejnej książce przywraca do zbiorowej pamięci Polaków, a zwłaszcza Wielkopolan, pamięć o działalności podziemia antykomunistycznego w Wielkopolsce.
Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych - Kajetan Rajski

Dzięki lekturze świadectwa ludzi, którzy zachowali wierność rzeczom ważnym, którzy byli gotowi oddać za nie życie, odkrywamy wartość wierności tradycji, polskości, dziedzictwu przodków. To fenomen Żołnierzy Wyklętych - dzięki nim kolejne pokolenia zaczynają żyć dla naszego narodowego i chrześcijańskiego dziedzictwa. Ta książka pomoże owo dziedzictwo docenić, wypełnić się nim i je rozwijać, by, jeszcze wspanialsze - przekazać kolejnym pokoleniom.
Janek Rodowicz "Anoda" - Ułan batalionu "Zośka" - Barbara Wachowicz

Bohaterem opowieści jest Podharcmistrz Szarych Szeregów, Porucznik Armii Krajowej, Żołnierz Batalionu AK "Zośka", uczestnik Akcji pod Arsenałem i wielu innych w Wielkiej Dywersji, Bohater Powstania Warszawskiego.
POSZUKIWANY LISTEM GOŃCZYM - Czesław Czaplicki

Wspomnienia por. Czesława Czaplickiego - żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych, osiemnaście lat skutecznie ukrywającego się przed ubeckimi siepaczami. Tylko dlatego, że został schwytany dopiero w 1963 roku, uniknął tortur i kary śmierci.
Więzienia stalinowskie w Polsce - Tadeusz Wolsza

Pierwsza w kraju udana próba pełnego spojrzenia na życie codzienne więźniów politycznych w różnego rodzaju miejscach odosobnienia - więzieniach, obozach, ośrodkach pracy więźniów - w Polsce, w latach stalinowskiego terroru (1945-1956).
Poczet Żołnierzy Wyklętych - Mateusz Saweczko

Żołnierze Łupaszki - Jan Stanisław Smalewski

Sowieci likwidują Oddziały Niepodległościowe. Rozpoczęło się polowanie na żołnierzy "Łupaszki".
Szukając Inki. Życie i śmierć Danki Siedzikówny - Łuniewska Luiza

Ksiądz Marian Prusak, z gdańskiej parafii, odetchnął - w końcu mógł komuś opowiedzieć, co zdarzyło się w sierpniową noc 1946 roku. Oto historia Inki.
Moje spotkania z bestiami - Tadeusz Płużański

Żołnierze wyklęci. Przeież to dziecko bandyty! - Marek A. Koprowski

Wojna nie skończyła się w 1945 – nie w Polsce, nie dla tych, którym sumienie nie pozwoliło zgodzić się na wprowadzony po „wyzwoleniu” zbrodniczy ustrój. Zbiór relacji tych członków Konspiracyjnego Wojska Polskiego, Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość oraz innych organizacji, którzy ocaleli, przeżyli wojnę i wyszli cało z ubeckich więzień czy katowni.
Żołnierze Wyklęci. Złapali go i dostał czapę - Marek Koprowski

Kolejny tom wspomnień żołnierzy podziemia antykomunistycznego, pełen historii ludzi, dla których walka o wolność ojczyzny z każdym jej wrogiem stanowiła oczywistość. Nikt z nich nie zastanawiał się, czy warto. Tak zostali wychowani.
Podziemie niepodległościowe na Suwalszczyźnie 1944-1952 - Ryszard Parafianowicz

Autor dokonał usystematyzowania wiedzy na temat powiatu suwalskiego w okresie międzywojennym, a także w czasie II wojny światowej.
Oparci o śmierć - Bohdan Urbankowski

Najpiękniejsza książka o Powstaniu Warszawskim Bohaterami tej opowieści są młodzi ludzie, którzy złożyli swe życie w ofierze Ojczyźnie. To książka o poetach okupowanej Warszawy i ich pokoleniu.
Żołnierze wyklęci. Niezłomni bohaterowie - Joanna Wieliczka-Szarkowa

Fascynująca opowieść o żołnierzach antykomunistycznego podziemia niepodległościowego, stawiających opór wobec sowietyzacji Polski i podporządkowania jej ZSRR w latach 40. i 50. XX wieku.
Rotmistrz Pilecki. Ochotnik do Auschwitz - Adam Cyra

Zygmunt Szendzielarz " Łupaszko" 1910-1951 - Kozłowski Patryk

Biografia jednego z najsłynniejszych "żołnierzy wyklętych"; zawodowego oficera Wojska Polskiego. Ujęty przez UB 20 listopada 1950 r., został skazany przez Wojskowy Sąd Rejonowy w Warszawie na osiemnastokrotną karę śmierci. Wyrok wykonano 8 lutego 1951 r. w wiezieniu mokotowskim.
Szkice o Żołnierzach Wyklętych i współczesnej Polsce - Grzegorz Wąsowski

Zbiór tekstów publicystycznych, skupionych wokół tematu polskiej partyzantki antykomunistycznej po II wojnie światowej. Wydarzenia z aktualnego życia kulturalnego i politycznego naszego państwa stają się dla autora pretekstem do przypomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed kilkudziesięciu zaledwie lat, których bohaterami byli żołnierze z oddziałów „Ognia”, „Zapory” czy „Łupaszki”, a niejednokrotnie do nakreślenia prawdziwego tych wydarzeń przebiegu.
Pilecki. Śladami mojego taty - Pilecki Andrzej, Krzyszkowski Mirosław, Wasztyl Bogdan

Syn rotmistrza Pileckiego ma dziś 83 lata. Nie musi już i nie chce milczeć. Rusza śladami ojca. Trafia do miejsc, które pamiętają Witolda. I daje świadectwo o życiu jednego z największych polskich patriotów. Wszyscy powinniśmy towarzyszyć mu w tej podróży.
Bohaterskie akcje Żołnierzy Wyklętych - Joanna Wieliczka-Szarkowa

O najsłynniejszych brawurowych akcjach Żołnierzy Wyklętych przeczytamy w fascynującej książce Joanny Wieliczki-Szarkowej!
Oprawcy. Zbrodnie bez kary- Tadeusz M. Płużański - II Wydanie

Drugie wydanie głośnej książki Tadeusza Płużańskiego opisującej historię aparatu represji "bezpieki" wobec polskiego podziemia, żołnierzy AK, NSZ, II Konspiracji. Tadeusz Płużański, opisuje przypadki czerwonych oprawców, losy ich ofiar, mechanizmy represji oraz status nietykalności katów w III RP.
Między młotem a swastyką - Władysław Kołaciński "Żbik" (miękka oprawa)

Władysław Kołaciński należy do najbardziej znienawidzonych antykomunistów. Poświęcono Mu wiele publikacji pseudonaukowych i publicystycznych. Do Jego adwersarzy należą nie tylko „utrwalacze władzy ludowej”, lecz również osoby, które w powszechnej opinii znacznie się od nich różnią. Nienawiść do NSZ łączy w przedziwny sposób historyków komunistycznych i publicystę „Tygodnika Powszechnego”, generałów Armii Ludowej i zasłużonych skądinąd oficerów Armii Krajowej…


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





