
- Niemcy, Żydzi i folksdojcze - Stanisław Michalkiewicz
- Warszawa'44. Krew i chwała - Leszek Żebrowski
- O najnowszej historii Polski 1939-1989. Szkice i artykuły - Leszek Żebrowski
- Myśli i uwagi - Stanisław Michalkiewicz
- Zakłamany Holokaust - Ireneusz T. Lisiak
- Gierkizm czyli dobra zmiana - Stanisław Michalkiewicz
- Między młotem a swastyką – Władysław Kołaciński „Żbik” (twarda oprawa)
- W czerwonych szponach - Leszek Żebrowski
- Stanisław Michalkiewicz - Pakiet książek
- Myśli nowoczesnego Polaka - Roman Dmowski
- Żydowscy kolaboranci Hitlera - Ireneusz T. Lisiak
- Narodowe Siły Zbrojne 1942 - 1947 - Michał Gniadek - Zieliński

Pakiet NSZ

Opis
Pakiet książek Wydawnictwa Capital o Narodowych Siłach Zbrojnych w tym wspomnienia Władysława Kołacińskiego „Żbika”, dowódcy 4. kompanii I batalionu w 204. pp Brygady Świętokrzyskiej.
Między młotem a swastyką – Władysław Kołaciński „Żbik”
Pozycja Władysława Kołacińskiego „Żbika” ma charakter wspomnieniowy i przede wszystkim osobisty. Jako taka nie zawiera zatem ocen ogólnych stosunków panujących w polskim podziemiu niepodległościowym, nie rozważa koncepcji politycznych i organizacyjnych. Autor opisuje przede wszystkim to, co robił i co widział, przedstawia swą drogę do konspiracji, działalność w Narodowej Organizacji Wojskowej i NSZ. Opisuje liczne potyczki i walki z Niemcami, współpracę z oddziałami partyzanckimi AK i BCh, problemy z partyzantką komunistyczną, która dotychczas przedstawiana nam była jako „jedynie słuszna” a tu ukazane jest jej prawdziwe oblicze.
Władysław Kołaciński należy do najbardziej znienawidzonych antykomunistów. Poświęcono Mu wiele publikacji pseudonaukowych i publicystycznych. Do Jego adwersarzy należą nie tylko „utrwalacze władzy ludowej”, lecz również osoby, które w powszechnej opinii znacznie się od nich różnią. Nienawiść do NSZ łączy w przedziwny sposób historyków komunistycznych i publicystę „Tygodnika Powszechnego”, generałów Armii Ludowej i zasłużonych skądinąd oficerów Armii Krajowej…
Brygada Świętokrzyska NSZ w fotografiach i dokumentach - Leszek Żebrowski
Przez cały okres istnienia Polski Ludowej NSZ, a szczególnie Brygada Świętokrzyska była propagandowym synonimem zdrady i zaprzaństwa. Rzecz charakterystyczna, że obelgi miotali ci, którzy sami stosowali najbardziej niegodziwe metody zwalczania przeciwników, wydając w ręce niemieckie żołnierzy i oficerów AK oraz innych organizacji niepodległościowych i działaczy Delegatury Rządu na Kraj. Komuniści dokonywali skrytobójstw i jawnych napadów a tam, gdzie uzyskali chwilową przewagę, wydawali miejsca stacjonowania oddziałów AK Niemcom, niekiedy podejmowali wspólne akcje z Gestapo i Abwehrą przeciwko polskim patriotom. Dziś tego typu wydarzenia są już dobrze udokumentowane i w zasadzie nie dziwią. Mieliśmy bowiem do czynienia z ustrojem zbrodniczym, który posługiwał się ideologią wcale nie tak odległą od nazizmu („walką klas”, w pewnym sensie było to odbicie ideologii „walki ras”).
Narodowe Siły Zbrojne 1942 - 1947 - Michał Gniadek - Zieliński
Jedna z największych organizacji konspiracyjnych utworzonych podczas okupacji niemieckiej do dziś nie doczekała się uczciwej monografii. Dotychczas autorzy skupiali się na płaszczyźnie bardziej politycznej, nie wdając się w poszukiwanie i wykorzystanie dokumentów organizacyjnych. Michał Gniadek-Zieliński podjął się bardzo trudnej próby: stworzenia z rozproszonych w licznych publikacjach informacji obrazu NSZ odbiegającego od wulgarnych stereotypów, uprzedzeń i politycznie poprawnej dydaktyki. (…) Mam nadzieję, że opisana przez autora historia organizacji stanie się dzięki temu bliższa i bardziej zrozumiała. NSZ zasłużyły na to, żeby ją poznać, jak również zasłużyli na to tworzący ją ludzie: politycy, działacze i oficerowie.
Opinie o produkcie (0)


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





