



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.png)






Producent
-
3DOM
-
3S Media
-
AA
-
Agencja SGK
-
Akademia patriotów
-
Antyk
-
Arcana
-
arspolitica
-
Arte
-
Asian Century
-
ASTRA
-
Aurora
-
Bellona
-
Biały Kruk
-
Biblioteczka Myśli Polskiej
-
Biblioteka Konserwatyzm.pl
-
Biblioteka Pracy Polskiej
-
Biblioteka Rządzących i Rządzonych
-
Bollinari Publishing House
-
Clio
-
CRSIO
-
CSPII
-
Cyklady
-
Dębogóra
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Editions Spotkania
-
Fabryka Słów
-
Fijorr Publishing
-
Freedom Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Będziem Polakami
-
Fundacja Inicjatyw Polskich
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Osuchowa
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
Fundacja Servire Veritati
-
Gadowski
-
Garda
-
Glaukopis
-
Glaukopis i Patria Media
-
ILLUMINATIO
-
Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum
-
Instytut Globalizacji
-
Instytut Pamięci Narodowej
-
Instytut Zarządzania Informacją
-
Klub Zachowawczo - Monarchistyczny
-
Kontra
-
LTW
-
Muza
-
Myśl Polska
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Nobilis
-
Nortom
-
Oficyna Wydawnicza Aurora
-
Orle Pióro
-
Ośrodek Myśli Politycznej
-
Państwowy Instytut Wydawniczy
-
Paulinianum
-
Penelopa
-
Petrus
-
Prohibita
-
PWN
-
Rebis
-
Reporter
-
SKCh im. ks. Piotra Skargi
-
Słowa i Myśli
-
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
-
Teologia polityczna
-
The Facto
-
Towarzystwo Geopolityczne Polskie
-
Trzecia Strona
-
Universitas
-
von Borowiecky
-
Wektory
-
Wojciech Sumliński Reporter
-
wPrawo.pl
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo DeReggio
-
Wydawnictwo M
-
Wydawnictwo Naukowe PWN
-
Wydawnictwo Poznańskie
-
Wydawnictwo Prasy Lokalnej
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
-
Znak
-
Zona Zero
-
Zysk i S-ka
Ocena
Cena
-
od
do
Polityka, publicystyka, idee
Dżihad i samozagłada Zachodu - Paweł Lisicki

Listopad 2014 roku. Za sześć tygodni miało dojść do zamachu islamistów w Paryżu, niewiele wcześniej w Internecie pojawił się kolejny filmik pokazujący, jak człowiek z zasłoniętą twarzą podcina bliźniemu, klęczącemu przed nim, gardło.
ZAGROŻENIA CYWILIZACJI XX WIEKU. RELACJE MIĘDZY KULTURĄ, RELIGIĄ I POLITYKĄ - Juan Antonio Cervera

Kolejna książka Juana Antonio Cervery, autora wydanego wcześniej bestselleru Pajęczyna władzy, prezentuje jego najnowsze badania na temat zagrożeń ludzkości u schyłku naszego wieku.
A więc wojna - Rafał A. Ziemkiewicz

A jeśli coś jeszcze pozostaje do wymyślenia, to też oni, tam, to wymyślą. Nam wystarczy naśladować, implementować standardy i pławić się w radosnej bezmyślności. Oni tam wiedzą, dokąd prowadzą świat, a my małpujemy i wypełniamy zalecenia, dzięki czemu u nas też będzie tak samo.
Akcje antynarodowe - Zbigniew Żmigrodzki

"Akcje antynarodowe" to refleksje na temat aktualnej sytuacji politycznej, społecznej i kulturalnej w Polsce. Autor ukazał różne przejawy antypolonizmu oraz zagrożenia, jakie niosą dla narodu polskiego i Kościoła Katolickiego w naszym kraju działania demoliberalnych i lewicowych środowisk, mających poparcie ośrodków zagranicznych.
Dmowski - wychowawca i inne - Jan Rembieliński

DMOWSKI WYCHOWAWCA I INNE to pakiet trzech tytułów Jana Rembielińskiego. Pierwsza broszura nosi tytuł DMOWSKI-WYCHOWAWCA, została ona wydana w styczniu 1939 roku wkrótce po śmierci Romana Dmowskiego. Mimo, że w tym samym czasie ukazało się wiele wspomnień dotyczących przywódcy Obozu Narodowego tekst Rembielińskiego jest wyjątkowy, ponieważ jest relacją z pierwszej ręki. Drugi tytuł W ROCZNICĘ ZWYCIĘSTWA został wydany pierwotnie w roku 1929 i dotyczy kwestii odbudowania Polski po uzyskaniu niepodległości. Trzeci tekst DNIEPR I WISŁA z 1930 roku jest lekturą o “Cudzie nad Wisłą”. Oddaję w Twoje ręce Czytelniku zestaw niezwykły – trzy broszury wprost ze źródła, byś mógł z ich pomocą spojrzeć na tą część historii bez propagandy mediów, wybiórczych filmów czy narzuconych interpretacji.
Duch Europy - Roman Dmowski

Książka Duch Europy jest tylko zaczątkiem dzieła, którego Roman Dmowski nie zdążył ukończyć.
Jest to pięć fragmentów, w których autor starał się wytłumaczyć kryzysy polityczne i moralne w Europie. Dmowski w naukowy sposób nakreślił zależności między wzlotami i upadkami cywilizacji europejskiej a jej historią.
Pierwszy fragment jest jednocześnie wstępem i najpóźniej opublikowanym dziełem już po śmierci Romana Dmowskiego (1939 – Naród w walce). Cztery pozostałe części są to artykuły z miesięcznika „Polityka Narodowa”, z czterech różnych wydań z 1938 roku. Wszystkie pięć artykułów ukazywały się także jako literatura „podziemna” w socjalistycznej Polsce, wydawane były w małych nakładach, dostępne dla wąskiego grona i ukrywane przed ówczesną cenzurą.
Dwie garście insynuacji - Lech Z. Niekrasz

Autor ukazuje i wyśmiewa anomalie życia społecznego i politycznego oraz nasze wady i bezsens niektórych działań i degrengoladę kultury. Cele i jednocześnie gorzkie obserwacje rzeczywistości na przełomie wieków, mogą służyć jako świetny materiał do głębszej refleksji nad kondycją intelektualną i moralną naszego narodu.
Krajobraz po przejściach - Zbigniew Żmigrodzki

Autor ukazuje sytuację społeczną i polityczną w Polsce w momencie, gdy wybory prezydenckie i parlamentarne w 2015 roku, zaostrzają napięcia między opcją liberalną i lewicową, a środowiskami patriotycznymi, wywodzącymi się z chrześcijańskich korzeni. Tłem wydarzeń były narastające od wielu lat dążenia środowisk liberalnych i lewicowych do przebudowy świadomości Polaków, poprzez laicyzację i nasilanie się walki z Kościołem i wartościami chrześcijańskimi oraz tradycją narodową i patriotyczną. Te dążenia ze strony środowisk liberalno-lewicowych wspomaga stale lansowana poprawność polityczna. Ciekawym wątkiem publikacji jest ukazanie na różnych płaszczyznach wpływów niemieckich w Polsce.
Ku totalnej władzy - Zbigniew Żmigrodzki

Książka zawiera refleksje prof. Zbigniewa Żmigrodzkiego o sytuacji społecznej, politycznej i religijnej w III Rzeczpospolitej w latach 2009-2010. Jako wnikliwy obserwator stwierdził, że opanowanie mediów przez postkomunistów i demoliberałów oraz stosowanie cenzury i poprawności politycznej, poprowadzi do totalizacji życia społecznego i politycznego w naszym kraju.
Kwestia robotnicza wczoraj i dziś - Roman Dmowski

Jest rok 1926. W formie zebranych w jedną broszurę tekstów wychodzi Kwestia robotnicza wczoraj i dziś Romana Dmowskiego. Jest to wynik silnych potrzeb społeczeństwa na podjęcie sprawy gospodarczych kryzysów. W Rzeczypospolitej nie cichną dysputy na temat spadku walut, ogromnego bezrobocia na Zachodzie, bankructw i zastoju na rynku zagranicznym. Ludzie są niespokojni. Pamięć po I wojnie światowej jest świeża i zamiast spokoju społeczeństwo polskie jest zmuszone oglądać kryzys powojenny. Ten kryzys nie będzie chwilowy, możliwy do przetrzymania. Jest to masowa likwidacja miejsc pracy, upadający przemysł i liczne bankructwa. Te zmiany powodują, że trzeba się przyjrzeć polskiemu robotnikowi.
Michnikowszczyzna - Rafał A. Ziemkiewicz

Michnik nie sprawuje już rządu dusz, ale jad, który wsączył w polskie umysły, wciąż je zatruwa.
Fałsze, które upowszechniała jego propaganda, wciąż pokutują w publicznych sporach, a absurdy, które podniósł do roli aksjomatów, wciąż dla wielu pełnią rolę drogowskazów. Nie wolno milcząco przejść nad nimi do porządku dziennego i bez wchodzenia w polemikę, bez refleksji głosić rzeczy diametralnie sprzecznych. Choć polska ociężała umysłowo inteligencja właśnie tak najbardziej lubi – gotowa równie gorąco przyklaskiwać i temu, co mówi, że czarne, i temu, co dowodzi, że białe, byle owej sprzeczności nie eksponować, byle było słodko, miło, przyjemnie i bezkonfliktowo.
Tak, Adam Michnik poniósł klęskę. Praktycznie na wszystkich możliwych polach. Ale czy to znaczy, że można udać, iż go nigdy nie było?
Adam Michnik zasługuje na sprawiedliwość. Trzeba mu tę sprawiedliwość – jedni powiedzą „wymierzyć”, a inni „oddać”. Ale w każdym razie trzeba się na nią zdobyć. Trzeba wreszcie przynajmniej spróbować.
Oto moja próba.
Myśli nowoczesnego endeka - Rafał A. Ziemkiewicz

Nigdy jeszcze polska polityka nie była tak destrukcyjna, a zarazem tak jałowa. A wraz z polityką – debata publiczna.
Mam wrażenie, że książka napisana kilka lat temu stała się jeszcze bardziej aktualna. Przeniesienie polityki w sferę symboli, oparcie jej o różnice kulturowe i spór tożsamościowy, gdzie nie ma mowy o żadnym kompromisie, sprowadzenie całej polityki polskiej do kwestii, czyja będzie Polska, zamiast jaka będzie – to trucizna, która może nas po raz kolejny pozbawić państwa i podmiotowości w międzynarodowej grze.
Nasz Patriotyzm - Roman Dmowski

NASZ PATRIOTYZM został wydany w 1893 roku i jest broszurą prezentującą program dopiero co utworzonej Ligi Narodów. Zawiera silną krytykę polityki rosyjskiej wobec narodu polskiego. Dmowski podaje przykłady tępienia polskości przez Rosję (min usuwanie języka polskiego z urzędów i tępienie katolicyzmu) i stawia sobie za zadanie obudzić świadomość Polaków.
NASZ PATRIOTYZM jest bardzo ważnym dziełem w kontekście historycznym. Zadaje kłam twierdzeniom, że Roman Dmowski był rusofilem i ksenofobem. Jego idea była wypełniona ochroną i walką o Polskę w formie “Polacy dla Polski”.
Państwo jednej partii - Zbigniew Żmigrodzki

W książce prof. Zbigniew Żmigrodzki ukazuje sytuację społeczną, polityczną i religijną w Polsce w latach 2010-2011 w kontekście międzynarodowym. Jego wnikliwe spostrzeżenia prowadzą do wniosku, że opanowanie mediów przez postkomunistów i demoliberałów oraz stosowanie coraz konsekwentniej cenzury i poprawności politycznej, prowadzi do pełnej totalizacji życia społecznego i politycznego w Polsce.
Działania obecnie rządzącej ekipy prowadzą do opanowania przez nią wszystkich dziedzin życia w naszym kraju, ze szkodą dla przyszłego rozwoju.
Plagi III Rzeczypospolitej - Zbigniew Żmigrodzki

Autor ukazał sytuację społeczną, polityczną i gospodarczą III Rzeczpospolitej, spowodowaną działaniami ekip postkomunistów i liberałów rządzących Polską w latach 1989-2005, które doprowadziły do tego, że Polska ma największe bezrobocie w Europie, a Polacy muszą szukać pracy za granicą. Plagami III Rzeczpospolitej stały się korupcja, wzrost przestępczości, demoralizacja społeczeństwa, cenzura polityczna oraz antypolonizm i propagowanie wartości antychrześcijańskich. Występowaniu tych plag sprzyjały media zdominowane przez postkomunistów i liberałów, propagujące natrętnie dewiacje, kosmopolityzm, "poprawność polityczną" oraz oszczerstwa wobec środowisk katolickich i tych mediów, które ukazują prawdę.
Podchody i zmagania - Zbigniew Żmigrocki

Autor porusza aktualne problemy polityczne, społeczne i światopoglądowe nurtujące obecnie Polaków. Ukazuje zagrożenia jakie niosą ze sobą rosnące wpływy środowisk lewicowych i liberalnych oraz nasilająca się cenzura poprawności politycznej, które narzucają w Polsce wzorce sprzeczne z wartościami chrześcijańskimi. Coraz bardziej wzrastające wpływy zdegenerowanej i wypaczonej zachodniej ideologii, sprzyjają zubożeniu kultury i wulgaryzacji życia społecznego i politycznego.
POLACTWO - RAFAŁ A. ZIEMKIEWICZ

„Jeśli ktoś chce się schylać, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie noszę słomy w butach, powiem mu od razu: noszę, szkoda fatygi. I właśnie dlatego nie myślę zakładać sobie tłumika i wstrzymywać się od pisania o polactwie prawdy, nie myślę kombinować, komu ta prawda służy i kogo uraduje, a kogo zmartwi. Nic mnie to nie obchodzi. Obchodzi mnie mój kraj i to, jak wygląda. A wygląda tak, że tylko rzygać. I wiem dlaczego.
I o tym właśnie tu piszę” – Rafał A. Ziemkiewicz.
Ruch kobiecy w Polsce - Cecylia Walewska

Książka “Ruch kobiecy w Polsce” składa się z dwóch części i jest książką historyczną. W Polsce ukazała się w 1929 roku, kiedy idea współczesnej demokracji nabrała istotnego rozpędu. Zawiera zapomniane fakty na temat funkcjonowania i rozwoju na rzecz emancypacji w Polsce. Pokazuje zakres i wielkość ruchu oraz przeciwności z którymi kobiety musiały się ścierać. Jest to książka ważna, gdyż z jednej strony pokazuje ogrom pracy kobiet, które miały o wiele mniejsze znaczenie w społeczeństwie niż obecnie, a z drugiej strony zwraca uwagę na niesprawiedliwości, które były uznawane za normę i właściwy ład świata.
Separatyzm Żydów i jego źródła - Roman Dmowski

Książka Separatyzm Żydów i jego źródła jest nowym wydaniem broszury opublikowanej w 1909 roku.
Dmowski bez emocji, uprzedzeń i w sposób rzeczowy porusza kwestię separatyzmu Żydów. Przedstawia w broszurze swoje polityczne refleksje co do znaczenia „żywioły żydowskiego” dla Rzeczpospolitej, w oparciu o gruntowną wiedzę z zakresu historii, polityki i ekonomii. Jest to pozycja poruszająca delikatny i obecnie często uważany za kontrowersyjny temat roli i wpływów Żydów w XIX wieku na ziemiach polskich. Pozycja porusza także temat sytuacji Polaków będących pod zaborami wrogich państw.
Strollowana rewolucja - Rafał A. Ziemkiewicz

Wychowany w wierze, że Zachód to ostoja wolności i demokracji, w najbardziej pijanym widzie nie wyobraziłbym sobie, że ledwie trzydzieści lat po tym, jak komunistyczna zaraza haniebnie wygasła w swym kacapskim mateczniku, opanuje ona umysły Zachodu – „wolnego świata”, jak nazywało się go za moich czasów.
Trzecia RP czy PRL-BIS? - Zbigniew Żmigrodzki

Zbigniew Żmigrodzki przedstawia sytuację społeczną i polityczną III Rzeczpospolitej w latach 2008-2009, która, wg autora, jest bardzo niedobra. Duże bezrobocie w kraju doprowadziło do tego, że młode pokolenie Polaków musi szukać pracy za granicą. Konieczne w Polsce przemiany hamują media stosujące cenzurę poprawności politycznej. Również część hierarchii kościelnej popiera te niekorzystne dla Polski działania.
Zagadnienie Rządu - Roman Dmowski

Zagadnienie rządu jest broszurą napisaną przez Romana Dmowskiego i wydaną w Warszawie w 1927 roku. Dmowski nakreślił w niej upadek moralności krajów zachodnich w odwołaniu do haseł rewolucji francuskiej, których nie udało się w pierwotnym zamierzeniu osiągnąć (“Zbankrutowała zasada praw jednostki, tak pojęta, jak ją pojęła rewolucja francuska”).
Zagadnienie rządu jest także pierwszym zeszytem Obozu Wielkiej Polski, na którego czele stał Roman Dmowski (obwołany tytułem Wielkiego Oboźnego). Autor odwołuje się do poczucia odpowiedzialności za państwo i poczucia narodowości, które może scalić ludzi w jednym celu, Prezentowane wydanie jest przedrukiem drugim i dopełnionym
Gospodarka narodowa - Adam Doboszyński

Iluzje i nadzieje - Zbigniew Żmigrodzki

Jakie piękne samobójstwo - Rafał A. Ziemkiewicz

Dlaczego Polacy walczyli o swoje zniewolenie?
Katolickie państwo narodu polskiego - ks. Michał Poradowski

Publikacja bardzo ważna w obecnej sytuacji, gdy w procesie globalizacji zacierają się odrębności pomiędzy narodami oraz zagrożona jest istota patriotyzmu i tożsamość narodu polskiego.
Nowy światowy ład - Michał Poradowski

Polityka i gospodarstwo- Roman Rybarski

Teologia wyzwolenia Karola Marksa cz I i II - Michał Poradowski

Wybór pism - Jan Ludwik Popławski

Publicystyka dla tych, których pasjonuje polityka.
Wiedzę na temat wydarzeń politycznych na świecie warto uzupełniać każdego dnia, ale polityka jest nie tylko tym, co dzieje się tu i teraz! Poznając polityczną historię świata, idee i następujące po sobie zmiany, można podejmować się konstruktywnej oceny i lepiej zrozumieć najsłynniejsze wydarzenia, jakie dokonały się w minionych latach na świecie!
Doskonała propozycja nie tylko dla humanistów
Pozycje zgromadzone w tej kategorii to propozycje nie tylko dla humanistów. Publicystyka, polityka i najważniejsze idee zainspirują każdego świadomego czytelnika. Sięgając po książki w tym zakresie tematycznym, można poszerzyć wiedzę, usystematyzować posiadane informacje, poznać odmienne stanowiska i nauczyć się wydawać własne sądy. Poruszane tematy pozostają w obrębie polityki, publicystyki i idei, dotykają jednak problematyki także współczesnej. Wybór wartościowych książek zapewni pasjonującą lekturę!
Ciekawe książki o polityce
Manipulacje, teorie spiskowe, sekrety polityków, układy i niebezpieczne związki ze światem przestępczym to tylko niektóre z wielu fascynujących zagadnień poruszanych w książkach o polityce. Decyzje podejmowane codziennie przez rządy i polityków wpływają bezpośrednio na życie obywateli – warto więc wiedzieć więcej o motywach i zależnościach, jakie za nimi stoją. W tej kategorii zgromadziliśmy pozycje, które zaspokoją ciekawość i skłonią do pogłębionej refleksji.
Pasjonująca geopolityka, najważniejsze ideologie, a może książki o filozofii politycznej? Oferujemy publikacje cenionych autorów, którzy nie boją się pisać na kontrowersyjne tematy i wnikliwie analizują wydarzenia polityczne – aktualne i historyczne, wyciągając zaskakujące często wnioski oraz wyraźnie wskazując błędy i nieprawidłowości, których nigdy nie brakuje w kręgach władzy.
Książki prezentujące myśl polityczną różnych nurtów, najnowszą historię Polski, w tym kulisy III RP, a także zajmujące wywiady-rzeki z czołowymi publicystami i politykami komentującymi naszą rzeczywistość, pomogą zyskać szersze spojrzenie na to, co dzieje się wokół nas – w kraju i poza jego granicami.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





