



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.png)






Producent
-
3S Media
-
AA
-
Akademia patriotów
-
Antyk
-
Arcana
-
arspolitica
-
Arte
-
Asian Century
-
Biały Kruk
-
Biblioteczka Myśli Polskiej
-
Biblioteka Pracy Polskiej
-
CRSIO
-
Dębogóra
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Fabryka Słów
-
Fijorr Publishing
-
Freedom Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Będziem Polakami
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
Fundacja Servire Veritati
-
Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum
-
Klub Zachowawczo - Monarchistyczny
-
LTW
-
Myśl Polska
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Nortom
-
Paulinianum
-
Prohibita
-
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
-
Teologia polityczna
-
The Facto
-
Towarzystwo Geopolityczne Polskie
-
Universitas
-
von Borowiecky
-
Wektory
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
-
Zysk i S-ka
Cena
-
od
do
Myśl polityczna
Myśl polityczną można zdefiniować jako zbiór poglądów na życie polityczne, sposób sprawowania władzy, ustrój, funkcję i organizację państwa – nietrudno zauważyć, że ma ona bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie państw i ich obywateli. By zyskać większą świadomość i spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy, warto zgłębiać ten temat, sięgając po książki przybliżające ideologie polityczne zgromadzone w niniejszej kategorii. Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących myśli politycznej w ujęciu współczesnym i historycznym.
Książki o doktrynach politycznych
W naszej księgarni oferujemy wnikliwe publikacje o różnych doktrynach politycznych. Do najważniejszych należą:
- polska myśl narodowa, przedstawiona w licznych ponadczasowych książkach Romana Dmowskiego oraz współczesnych polskich publicystów;
- liberalizm, czyli kierunek polityczny, w którym wolność – również rynkowa – pełni nadrzędną rolę;
- konserwatyzm, oparty na tradycyjnych wartościach i broniący stabilnego porządku społecznego.
Lektura pozycji przybliżających myśl polityczną poszczególnych ideologii oraz książek publicystycznych dostarcza materiału do głębokich przemyśleń i pozwala wybrać nurt polityczny, z którym można się najbardziej utożsamić, a także lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące polityką – zarówno obecnie, jak i w minionych czasach.
Myśl polityczna
Antykruchość. Jak żyć w świecie, którego nie rozumiemy - Nassim Nicholas Taleb

Antykruchość pokazuje, jak żyć w świecie Czarnych Łabędzi...
Długookresowe strategie obecnie już nie działają – taką tezę stawia Nassim Nicholas Taleb. W dzisiejszym świecie przeważa to, co nieznane, przypadkowe i zmienne, co autor błyskotliwie opisał w swoim światowym bestsellerze Czarny Łabędź. Jak więc przetrwać w tej niepewności, oswoić nieobliczalność zjawisk i chaos, a nawet na tym wygrać?
Odpowiadając na te pytania w swojej erudycyjnej i dowcipnej książce, Taleb dotyka najważniejszych dylematów gospodarki, biznesu, życia społecznego w XXI wieku. Po potężnym krachu finansowym w 2008 roku, w trakcie największego w historii kryzysu długu w Europie, Taleb uspokaja: „Niektórym rzeczom służą wstrząsy; rozwijają się i rozkwitają pod wpływem zmienności, przypadkowości, nieładu i stresu; przygody, ryzyko i niepewność to ich żywioł”. Te rzeczy nazywa antykruchymi. Potem błyskotliwie i z pasją wykorzystuje pojęcie antykruchości do wyjaśnienia, jak dziś postrzegać rzeczywistość, istnieć w świecie, podchodzić do podejmowania decyzji.
Antykruchość to lektura prowokacyjna, intrygująca i inspirująca. Świetna książka dla tych, którzy są gotowi spojrzeć z zupełnie nowej perspektywy na swoje decyzje, inwestycje, przedsięwzięcia biznesowe, życie prywatne. To także wielka, znakomicie napisana pochwała przedsiębiorczości.
Nowe drogi narodowo-społecznego rozwoju - Kazimierz Dagnan

Broszura autorstwa Kazimierza Dagnana, wydana w 1924 roku nakładem Polskiego Towarzystwa Kultury i Oświaty Robotniczej "Pochodnia", to jeden z cenniejszych elementów dorobku międzywojennej Narodowej Partii Robotniczej. Środowisko związkowo-polityczne narodowych robotników, pomimo ogromnego wkładu w odbudowę i zjednoczenie odrodzonej w 1918 roku Polski, to biała plama w historii polskiej polityki, którą pragniemy sukcesywnie odkrywać.
Rozdziały książki:
I. Wstęp
II. Bankructwo socjalizmu i nacjonalizmu
III. Naród, energia narodowa i jej źródła
IV. Wymowa faktów dziejowych
V. Rozwój form i ideologii współzawodnictwa narodowego
VI. Rozwój form i ideologii współzawodnictwa społecznego
VII. Zawładnięcie procesem rozwoju dziejowego (aktywizm)
VIII. Zasady przebudowy
IX. Organizacja
Kazimierz Dagnan (1891-1986)
Wieloletni działacz ruchu narodowo-robotnicze, na jego różnych, organizacyjnych etapach. Początkowo był politycznie zaangażowany w tworzenie Narodowego Związku Robotniczego, który powstał w 1905 roku. Później, wraz NZR, w 1908 roku zwrywa związki związki z endecją i rozpoczyna etap samodzielnego funkcjonowania ruchu narodowo-robotniczego m.in. jako przedstawiciel NZR w Tymczasowej Komisji Skonfederowany Stronnictw Niepodległościowych w 1912 roku. W czasie I Wojny Światowej K. Dagnan zgłosił się do Naczelnego Komitetu Narodowego i został przydzielony do Departamentu Wojskowego, gdzie w randze sierżanta brał udział w werbunku w Sosnowcu. Autor broszury był również stałym publicystą pism NZR-owskich, pisząc swoje teksty pod pseudonimem "Kazimierz Dębiec". Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości budował, zjednoczony pod sztandarem założonej w 1920 roku Narodowej Partii Robotniczej, międzywojenny ruch narodowo-robotniczy, a następnie, na początku lat 30., polski, antyhitlerowski ruch narodowo-socjalistyczny.
Prawą stroną literatury polskiej - Maciej Urbanowski

"Prawa strona literatury", rozumiana przez Urbanowskiego jako kolekcja tekstów zaświadczających o poglądach i postawach przedstawicieli wydzielonej przezeń "formacji intelektualnej" (i artystycznej), odwiedzana była przez znawców literatury współczesnej znacznie rzadziej niż "strona lewa", która w czasach PRL-u – nawet w swych miernych dokonaniach – została szczegółowo opisana.
Zagadnienie płac z punktu widzenia chrześcijańsko-społecznego - Michał Grajek

Książka autorstwa Michała Grajka, który od młodości jako polski górnik pracujący na emigracji w Niemczech angażował się w ruch narodowo-związkowy, jest głosem świadomego pracownika, który rozważa zagadnienie płacy na przestrzeni dziejów, a także w świetle dokumentów i społecznej nauki kościoła katolickiego. Autor pracy dowodzi, że każda epoka ma swoją kwestię socjalną i w każdym momencie historii występuje spór o godne wynagrodzenie pracownika. Wskazuje on na łamach publikacji, że już od czasów starożytności mamy do czynienia z niesprawiedliwością społeczną i istnieniem stojących do niej w opozycji ruchów proletariackich.
Odnosząc się do idei liberalnych i marksistowskich, autor krytykuje ich materialistyczne podejście, stawiając jako alternatywę społeczną myśl chrześcijańską. W jego odczuciu liberalizm i marksizm nie realizują najważniejszej z punktu widzenia pracowników kwestii godnej płacy, a która ma swoje ważne miejsce np. w dokumentach papieskich dot. zagadnienia robotniczego. Praca tego wybitnego związkowca reinterpretuje 7. Przykazanie, które pierwotnie miało przypominać biednym, by nie naruszali mienia bogatych. Według autora powinno ono także być wskazaniem moralnym dla bogatych, aby nie przywłaszczali sobie nadmiernej wysokości dóbr doczesnych.
Rozdziały książki:
I. Ważne zagadnienie społeczne.
II. Różnice stanowe w starożytnej Grecji.
III. Wpływy kapitalistyczne w państwie rzymskim.
IV. Przemiany w starożytnym państwie żydowskim.
V. Życie bogatych kosztem biednych.
VI. Coraz większy rozkład rozdzielający ludzi na dwa obozy.
VII. Walka o sprawiedliwy wymiar wynagrodzenia.
VIII. Warstwa robotnicza domaga się współdziałania kapitału z pracą.
IX. Niedorzeczne wskazania uczonych.
X. Utopijny program dążeń socjalistycznych.
XI. Chrześcijańskie zasady pracy i płacy.
XII. Ważne wskazania encykliki papieskiej.
XIII. Prawdziwe wynagrodzenie za pracę.
Zderzenie cywilizacji i nowy kształt ładu światowego - Samuel P. Huntington

Amerykański politolog Samuel P. Huntington dowodzi, że źródłami konfliktów międzynarodowych stają się już nie ideologie czy gospodarka, ale różnice kulturowe, wywodzące się w znacznej mierze z podziałów religijnych i przesądzające o tożsamości narodów. Autor wyjaśnia ewolucję polityki światowej i próbuje odpowiedzieć na pytanie, co dalej z cywilizacją Zachodu.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





