



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.png)






Producent
-
3S Media
-
AA
-
Akademia patriotów
-
Antyk
-
Arcana
-
arspolitica
-
Arte
-
Asian Century
-
Biały Kruk
-
Biblioteczka Myśli Polskiej
-
Biblioteka Pracy Polskiej
-
CRSIO
-
Dębogóra
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Fabryka Słów
-
Fijorr Publishing
-
Freedom Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Będziem Polakami
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
Fundacja Servire Veritati
-
Instytut Dziedzictwa Europejskiego Andegavenum
-
Klub Zachowawczo - Monarchistyczny
-
LTW
-
Myśl Polska
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Nortom
-
Paulinianum
-
Prohibita
-
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
-
Teologia polityczna
-
The Facto
-
Towarzystwo Geopolityczne Polskie
-
Universitas
-
von Borowiecky
-
Wektory
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
-
Zysk i S-ka
Ocena
Cena
-
od
do
Myśl polityczna
Myśl polityczną można zdefiniować jako zbiór poglądów na życie polityczne, sposób sprawowania władzy, ustrój, funkcję i organizację państwa – nietrudno zauważyć, że ma ona bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie państw i ich obywateli. By zyskać większą świadomość i spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy, warto zgłębiać ten temat, sięgając po książki przybliżające ideologie polityczne zgromadzone w niniejszej kategorii. Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących myśli politycznej w ujęciu współczesnym i historycznym.
Książki o doktrynach politycznych
W naszej księgarni oferujemy wnikliwe publikacje o różnych doktrynach politycznych. Do najważniejszych należą:
- polska myśl narodowa, przedstawiona w licznych ponadczasowych książkach Romana Dmowskiego oraz współczesnych polskich publicystów;
- liberalizm, czyli kierunek polityczny, w którym wolność – również rynkowa – pełni nadrzędną rolę;
- konserwatyzm, oparty na tradycyjnych wartościach i broniący stabilnego porządku społecznego.
Lektura pozycji przybliżających myśl polityczną poszczególnych ideologii oraz książek publicystycznych dostarcza materiału do głębokich przemyśleń i pozwala wybrać nurt polityczny, z którym można się najbardziej utożsamić, a także lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące polityką – zarówno obecnie, jak i w minionych czasach.
Myśl polityczna
Dmowski - wychowawca i inne - Jan Rembieliński

DMOWSKI WYCHOWAWCA I INNE to pakiet trzech tytułów Jana Rembielińskiego. Pierwsza broszura nosi tytuł DMOWSKI-WYCHOWAWCA, została ona wydana w styczniu 1939 roku wkrótce po śmierci Romana Dmowskiego. Mimo, że w tym samym czasie ukazało się wiele wspomnień dotyczących przywódcy Obozu Narodowego tekst Rembielińskiego jest wyjątkowy, ponieważ jest relacją z pierwszej ręki. Drugi tytuł W ROCZNICĘ ZWYCIĘSTWA został wydany pierwotnie w roku 1929 i dotyczy kwestii odbudowania Polski po uzyskaniu niepodległości. Trzeci tekst DNIEPR I WISŁA z 1930 roku jest lekturą o “Cudzie nad Wisłą”. Oddaję w Twoje ręce Czytelniku zestaw niezwykły – trzy broszury wprost ze źródła, byś mógł z ich pomocą spojrzeć na tą część historii bez propagandy mediów, wybiórczych filmów czy narzuconych interpretacji.
Duch Europy - Roman Dmowski

Książka Duch Europy jest tylko zaczątkiem dzieła, którego Roman Dmowski nie zdążył ukończyć.
Jest to pięć fragmentów, w których autor starał się wytłumaczyć kryzysy polityczne i moralne w Europie. Dmowski w naukowy sposób nakreślił zależności między wzlotami i upadkami cywilizacji europejskiej a jej historią.
Pierwszy fragment jest jednocześnie wstępem i najpóźniej opublikowanym dziełem już po śmierci Romana Dmowskiego (1939 – Naród w walce). Cztery pozostałe części są to artykuły z miesięcznika „Polityka Narodowa”, z czterech różnych wydań z 1938 roku. Wszystkie pięć artykułów ukazywały się także jako literatura „podziemna” w socjalistycznej Polsce, wydawane były w małych nakładach, dostępne dla wąskiego grona i ukrywane przed ówczesną cenzurą.
Kwestia robotnicza wczoraj i dziś - Roman Dmowski

Jest rok 1926. W formie zebranych w jedną broszurę tekstów wychodzi Kwestia robotnicza wczoraj i dziś Romana Dmowskiego. Jest to wynik silnych potrzeb społeczeństwa na podjęcie sprawy gospodarczych kryzysów. W Rzeczypospolitej nie cichną dysputy na temat spadku walut, ogromnego bezrobocia na Zachodzie, bankructw i zastoju na rynku zagranicznym. Ludzie są niespokojni. Pamięć po I wojnie światowej jest świeża i zamiast spokoju społeczeństwo polskie jest zmuszone oglądać kryzys powojenny. Ten kryzys nie będzie chwilowy, możliwy do przetrzymania. Jest to masowa likwidacja miejsc pracy, upadający przemysł i liczne bankructwa. Te zmiany powodują, że trzeba się przyjrzeć polskiemu robotnikowi.
Myśli nowoczesnego endeka - Rafał A. Ziemkiewicz

Nigdy jeszcze polska polityka nie była tak destrukcyjna, a zarazem tak jałowa. A wraz z polityką – debata publiczna.
Mam wrażenie, że książka napisana kilka lat temu stała się jeszcze bardziej aktualna. Przeniesienie polityki w sferę symboli, oparcie jej o różnice kulturowe i spór tożsamościowy, gdzie nie ma mowy o żadnym kompromisie, sprowadzenie całej polityki polskiej do kwestii, czyja będzie Polska, zamiast jaka będzie – to trucizna, która może nas po raz kolejny pozbawić państwa i podmiotowości w międzynarodowej grze.
Nasz Patriotyzm - Roman Dmowski

NASZ PATRIOTYZM został wydany w 1893 roku i jest broszurą prezentującą program dopiero co utworzonej Ligi Narodów. Zawiera silną krytykę polityki rosyjskiej wobec narodu polskiego. Dmowski podaje przykłady tępienia polskości przez Rosję (min usuwanie języka polskiego z urzędów i tępienie katolicyzmu) i stawia sobie za zadanie obudzić świadomość Polaków.
NASZ PATRIOTYZM jest bardzo ważnym dziełem w kontekście historycznym. Zadaje kłam twierdzeniom, że Roman Dmowski był rusofilem i ksenofobem. Jego idea była wypełniona ochroną i walką o Polskę w formie “Polacy dla Polski”.
Nowe drogi narodowo-społecznego rozwoju - Kazimierz Dagnan

Broszura autorstwa Kazimierza Dagnana, wydana w 1924 roku nakładem Polskiego Towarzystwa Kultury i Oświaty Robotniczej "Pochodnia", to jeden z cenniejszych elementów dorobku międzywojennej Narodowej Partii Robotniczej. Środowisko związkowo-polityczne narodowych robotników, pomimo ogromnego wkładu w odbudowę i zjednoczenie odrodzonej w 1918 roku Polski, to biała plama w historii polskiej polityki, którą pragniemy sukcesywnie odkrywać.
Rozdziały książki:
I. Wstęp
II. Bankructwo socjalizmu i nacjonalizmu
III. Naród, energia narodowa i jej źródła
IV. Wymowa faktów dziejowych
V. Rozwój form i ideologii współzawodnictwa narodowego
VI. Rozwój form i ideologii współzawodnictwa społecznego
VII. Zawładnięcie procesem rozwoju dziejowego (aktywizm)
VIII. Zasady przebudowy
IX. Organizacja
Kazimierz Dagnan (1891-1986)
Wieloletni działacz ruchu narodowo-robotnicze, na jego różnych, organizacyjnych etapach. Początkowo był politycznie zaangażowany w tworzenie Narodowego Związku Robotniczego, który powstał w 1905 roku. Później, wraz NZR, w 1908 roku zwrywa związki związki z endecją i rozpoczyna etap samodzielnego funkcjonowania ruchu narodowo-robotniczego m.in. jako przedstawiciel NZR w Tymczasowej Komisji Skonfederowany Stronnictw Niepodległościowych w 1912 roku. W czasie I Wojny Światowej K. Dagnan zgłosił się do Naczelnego Komitetu Narodowego i został przydzielony do Departamentu Wojskowego, gdzie w randze sierżanta brał udział w werbunku w Sosnowcu. Autor broszury był również stałym publicystą pism NZR-owskich, pisząc swoje teksty pod pseudonimem "Kazimierz Dębiec". Po odzyskaniu przez Polskę niepodległości budował, zjednoczony pod sztandarem założonej w 1920 roku Narodowej Partii Robotniczej, międzywojenny ruch narodowo-robotniczy, a następnie, na początku lat 30., polski, antyhitlerowski ruch narodowo-socjalistyczny.
Separatyzm Żydów i jego źródła - Roman Dmowski

Książka Separatyzm Żydów i jego źródła jest nowym wydaniem broszury opublikowanej w 1909 roku.
Dmowski bez emocji, uprzedzeń i w sposób rzeczowy porusza kwestię separatyzmu Żydów. Przedstawia w broszurze swoje polityczne refleksje co do znaczenia „żywioły żydowskiego” dla Rzeczpospolitej, w oparciu o gruntowną wiedzę z zakresu historii, polityki i ekonomii. Jest to pozycja poruszająca delikatny i obecnie często uważany za kontrowersyjny temat roli i wpływów Żydów w XIX wieku na ziemiach polskich. Pozycja porusza także temat sytuacji Polaków będących pod zaborami wrogich państw.
Zagadnienie płac z punktu widzenia chrześcijańsko-społecznego - Michał Grajek

Książka autorstwa Michała Grajka, który od młodości jako polski górnik pracujący na emigracji w Niemczech angażował się w ruch narodowo-związkowy, jest głosem świadomego pracownika, który rozważa zagadnienie płacy na przestrzeni dziejów, a także w świetle dokumentów i społecznej nauki kościoła katolickiego. Autor pracy dowodzi, że każda epoka ma swoją kwestię socjalną i w każdym momencie historii występuje spór o godne wynagrodzenie pracownika. Wskazuje on na łamach publikacji, że już od czasów starożytności mamy do czynienia z niesprawiedliwością społeczną i istnieniem stojących do niej w opozycji ruchów proletariackich.
Odnosząc się do idei liberalnych i marksistowskich, autor krytykuje ich materialistyczne podejście, stawiając jako alternatywę społeczną myśl chrześcijańską. W jego odczuciu liberalizm i marksizm nie realizują najważniejszej z punktu widzenia pracowników kwestii godnej płacy, a która ma swoje ważne miejsce np. w dokumentach papieskich dot. zagadnienia robotniczego. Praca tego wybitnego związkowca reinterpretuje 7. Przykazanie, które pierwotnie miało przypominać biednym, by nie naruszali mienia bogatych. Według autora powinno ono także być wskazaniem moralnym dla bogatych, aby nie przywłaszczali sobie nadmiernej wysokości dóbr doczesnych.
Rozdziały książki:
I. Ważne zagadnienie społeczne.
II. Różnice stanowe w starożytnej Grecji.
III. Wpływy kapitalistyczne w państwie rzymskim.
IV. Przemiany w starożytnym państwie żydowskim.
V. Życie bogatych kosztem biednych.
VI. Coraz większy rozkład rozdzielający ludzi na dwa obozy.
VII. Walka o sprawiedliwy wymiar wynagrodzenia.
VIII. Warstwa robotnicza domaga się współdziałania kapitału z pracą.
IX. Niedorzeczne wskazania uczonych.
X. Utopijny program dążeń socjalistycznych.
XI. Chrześcijańskie zasady pracy i płacy.
XII. Ważne wskazania encykliki papieskiej.
XIII. Prawdziwe wynagrodzenie za pracę.
Zagadnienie Rządu - Roman Dmowski

Zagadnienie rządu jest broszurą napisaną przez Romana Dmowskiego i wydaną w Warszawie w 1927 roku. Dmowski nakreślił w niej upadek moralności krajów zachodnich w odwołaniu do haseł rewolucji francuskiej, których nie udało się w pierwotnym zamierzeniu osiągnąć (“Zbankrutowała zasada praw jednostki, tak pojęta, jak ją pojęła rewolucja francuska”).
Zagadnienie rządu jest także pierwszym zeszytem Obozu Wielkiej Polski, na którego czele stał Roman Dmowski (obwołany tytułem Wielkiego Oboźnego). Autor odwołuje się do poczucia odpowiedzialności za państwo i poczucia narodowości, które może scalić ludzi w jednym celu, Prezentowane wydanie jest przedrukiem drugim i dopełnionym
Nowy światowy ład - Michał Poradowski

Polityka i gospodarstwo- Roman Rybarski



Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





