



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.png)






Producent
-
3S Media
-
arspolitica
-
Arte
-
Asian Century
-
Biały Kruk
-
Biblioteczka Myśli Polskiej
-
Biblioteka Pracy Polskiej
-
CRSIO
-
Dębogóra
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Fijorr Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
LTW
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Nortom
-
Paulinianum
-
Stowarzyszenie Marsz Niepodległości
-
Towarzystwo Geopolityczne Polskie
-
von Borowiecky
-
Wektory
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
Cena
-
od
do
Myśl polityczna
Myśl polityczną można zdefiniować jako zbiór poglądów na życie polityczne, sposób sprawowania władzy, ustrój, funkcję i organizację państwa – nietrudno zauważyć, że ma ona bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie państw i ich obywateli. By zyskać większą świadomość i spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy, warto zgłębiać ten temat, sięgając po książki przybliżające ideologie polityczne zgromadzone w niniejszej kategorii. Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących myśli politycznej w ujęciu współczesnym i historycznym.
Książki o doktrynach politycznych
W naszej księgarni oferujemy wnikliwe publikacje o różnych doktrynach politycznych. Do najważniejszych należą:
- polska myśl narodowa, przedstawiona w licznych ponadczasowych książkach Romana Dmowskiego oraz współczesnych polskich publicystów;
- liberalizm, czyli kierunek polityczny, w którym wolność – również rynkowa – pełni nadrzędną rolę;
- konserwatyzm, oparty na tradycyjnych wartościach i broniący stabilnego porządku społecznego.
Lektura pozycji przybliżających myśl polityczną poszczególnych ideologii oraz książek publicystycznych dostarcza materiału do głębokich przemyśleń i pozwala wybrać nurt polityczny, z którym można się najbardziej utożsamić, a także lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące polityką – zarówno obecnie, jak i w minionych czasach.
Myśl polityczna
O wychowaniu narodowym - Marta Cywińska

Kiedy myślimy o silnej i wspaniałej Polsce, widzimy potęgę husarii. Jednak klucz do sukcesu naszych przodków tkwił w odpowiednim wychowaniu młodzieży w poczuciu odpowiedzialności i miłości do Ojczyzny. Czas odbudować tradycję domu polskiego i wychowania narodowego, które komuniści z uporem niszczyli! Książka dr Marty Cywińskiej wskaże nam, jak Polacy wychowywali swoje dzieci na bohaterów i jak odnowić tę tradycję w XXI wieku!
Przywołując czasy, kiedy Polska rozpościerała się od morza do morza, widzimy potęgę towarzyszy husarskich. Wspominając odradzającą się po ponad wieku niewoli Rzeczypospolitą, podkreślamy waleczność polskiego żołnierza i kunszt polityczny Ojców Niepodległości. Jednak w przywoływanych, skądinąd słusznie, wzniosłych kartach naszej historii nieustannie umyka nam żródło wielkich czynów i chwalebnych postaw. O ile orężowi polskiemu poświęciliśmy wiele uwagi, o tyle pozostaje on jednak tylko orężem, przed którym zawsze rozgrywała się najważniejsza batalia, bo ta osadzona w duchu i sercu wojownika. Jan Zamoyski w akcie fundacyjnym Akademii Zamojskiej pisał, że "takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie".
Istotnie nasi przodkowie, znając trudne położenie dziejowe Ojczyzny, w wyjątkowy sposób dbali o kształcenie przyszłych Jej obrońców. Zerkając zaś w bogaty poczet wielkich Polaków wiemy, że jako walkę rozumiano przede wszystkim rozwój duchowy, kulturowy, rozwój charakteru młodego człowieka, który w dorosłym już życiu czuł głęboką odpowiedzialność za rodzinę, ale i co za tym idzie za rodzinę rodzin czyli Naród. Stąd pochodzi siła husarzy, którzy zwycięsko wychodzili ze starć w niekorzystnej dysproporcji liczebnej. Stąd pochodzi rozwój talentów i ich wykorzystanie na rzecz walki o niepodległość polskich artystów i polityków. Stąd pochodzi poczucie solidarności i wysoka tężyzna moralna całych pokoleń, które wyrywały Polskę ze szponów nieprzyjaciela. Ba! Mamy dziś przygasający, ale wciąż jeszcze żywy i namacalny dowód na ogromną wagę wychowania w postaci pokolenia kolumbów. Ludzi, których egzaminem dojrzałości stał się koszmar II wojny światowej i wszyscy doskonale wiemy, że zdali ten egzamin celująco, właśnie dzięki powszechnej jeszcze przed okresem komunizmu tradycji domu polskiego i wychowania narodowego.


Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





