



![[CEGIEŁKA] Kulisy manipulacji. Jak teorie spiskowe stały sie faktem - Marcin Rola, Jarosław Kornaś](/environment/cache/images/300_300_productGfx_5410/KSIAZKA-Z-CEGIELKA.webp)






Producent
-
3S Media
-
arspolitica
-
Arte
-
Asian Century
-
Biały Kruk
-
Biblioteczka Myśli Polskiej
-
Biblioteka Pracy Polskiej
-
CRSIO
-
Dębogóra
-
Dom Wydawniczy Ostoja
-
Fijorr Publishing
-
Fronda
-
Fundacja Magna Polonia
-
Fundacja Pro Vita Bona
-
LTW
-
Narodowy Instytut Społeczny
-
Nortom
-
Paulinianum
-
Prohibita
-
Towarzystwo Geopolityczne Polskie
-
von Borowiecky
-
Wektory
-
Wydawnictwo Capital
-
Wydawnictwo św. Tomasza z Akwinu
Ocena
Cena
-
od
do
Myśl polityczna
Myśl polityczną można zdefiniować jako zbiór poglądów na życie polityczne, sposób sprawowania władzy, ustrój, funkcję i organizację państwa – nietrudno zauważyć, że ma ona bezpośredni wpływ na codzienne funkcjonowanie państw i ich obywateli. By zyskać większą świadomość i spojrzeć na politykę z szerszej perspektywy, warto zgłębiać ten temat, sięgając po książki przybliżające ideologie polityczne zgromadzone w niniejszej kategorii. Poruszają one wiele ważnych kwestii dotyczących myśli politycznej w ujęciu współczesnym i historycznym.
Książki o doktrynach politycznych
W naszej księgarni oferujemy wnikliwe publikacje o różnych doktrynach politycznych. Do najważniejszych należą:
- polska myśl narodowa, przedstawiona w licznych ponadczasowych książkach Romana Dmowskiego oraz współczesnych polskich publicystów;
- liberalizm, czyli kierunek polityczny, w którym wolność – również rynkowa – pełni nadrzędną rolę;
- konserwatyzm, oparty na tradycyjnych wartościach i broniący stabilnego porządku społecznego.
Lektura pozycji przybliżających myśl polityczną poszczególnych ideologii oraz książek publicystycznych dostarcza materiału do głębokich przemyśleń i pozwala wybrać nurt polityczny, z którym można się najbardziej utożsamić, a także lepiej zrozumieć mechanizmy rządzące polityką – zarówno obecnie, jak i w minionych czasach.
Myśl polityczna
Prawą stroną literatury polskiej - Maciej Urbanowski

"Prawa strona literatury", rozumiana przez Urbanowskiego jako kolekcja tekstów zaświadczających o poglądach i postawach przedstawicieli wydzielonej przezeń "formacji intelektualnej" (i artystycznej), odwiedzana była przez znawców literatury współczesnej znacznie rzadziej niż "strona lewa", która w czasach PRL-u – nawet w swych miernych dokonaniach – została szczegółowo opisana.
Ścieżką obok drogi część II - Stanisław Michalkiewicz

W świetle dokumentów, wysprzątanych przez generałową Kiszczakową spod łóżka zmarłego męża, dotąd pozostających "w dyspozycji naczelnego dowództwa", aż strach pomyśleć, co mogło być celem 'pokojowej rewolucji Solidarności", więc na wszelki wypadek lepiej jej nie kończyć ...
Dobry "zły" liberalizm - Stanisław Michalkiewicz

Na niemieckim pograniczu - Stanisław Michalkiewicz



Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.





